Plany priorytetowe pracy dzielnicowych
Plan działania priorytetowego w II półroczu 2024 r. funkcjonujący na terenie działania KPP Kutno.
Rejonu służbowego nr 1
Plan obowiązuje od 01.07.2024 - 31.12.2024 roku.
Dzielnicowa - sierżant sztabowy Magdalena Palczewska
• Miejsce zdiagnozowanego problemu; Kutnie w rejonie skweru przy ulicy Zamyskiego 9 .
• Charakterystyka zagrożenia: w godzinach wieczornych, dochodzi do naruszeń prawa w postaci spożywania alkoholu i zakłócania porządku publicznego.
• Podmioty współpracujące: Straż Miejska w Kutnie w celu zwiększenia kontroli przez funkcjonariuszy pod kątem poprawy bezpieczeństwa,- patrole w rejonie ul. Zamoyskiego 9. Administracja RSM Pionier w Kutnie
• Zakładany cel do osiągnięcia: Celem będzie 70 procentowe wyeliminowanie w tym miejscu popełnienia wykroczeń z art. 43, UWTPiA oraz art. 51 KW. Cel należy uznać za osiągnięty po zmniejszeniu skarg lokalnej społeczności. Zapewnienie mieszkańcom bezpieczeństwa poprzez kontrole zagrożonego rejonu. Ujawnianie osób naruszających prawo oraz podjęcie wobec nich adekwatnych środków prawnych. Ocena planu priorytetowego oparta będzie na przeprowadzonych spotkaniach z mieszkańcami celem wyrażenia merytorycznej opinii o poprawie bezpieczeństwa we wskazanym rejonie oraz analizy KMZB, RSOW i rejestru interwencji Policji – SWD.
Rejonu służbowego nr 2
Plan obowiązuje od 01.07.2024 – 31.12.2024roku.
Dzielnicowy - aspirant Łukasz Majchrzak
• Miejsce występowania zagrożenia: Kutno, w rejonie Parku Traugutta.
• Charakterystyka zagrożenia: dochodzi do spożywania alkoholu przez osoby gromadzące się w tym miejscu. Przedstawione zagrożenie występuje w porze dziennej jak i nocnej, między godzinami 8.00 a 23.00.
• Podmioty współpracujące: Straż Miejska w Kutnie w celu zwiększenia kontroli przez funkcjonariuszy pod kątem poprawy bezpieczeństwa.
• Cel do osiągnięcia: Zmniejszenie spożywania alkoholu przez osoby gromadzące się w rejonie Parku Traugutta. Ocena realizacji planu priorytetowego oparta będzie na analizie stanu bezpieczeństwa rejonu służbowego podczas zaplanowanych służb obchodowych, przeprowadzanych pogadanek z mieszkańcami społeczności lokalnej, ponownej analizie zgłoszeń na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz rejestru interwencji Policji.
Rejonu służbowego nr 3
Plan obowiązuje od 01.07.2024 – 31.12.2024roku.
Dzielnicowy aspirant Arkadiusz Panasiuk
• Miejsce występowania zagrożenia: Kutno, ul. Szymanowskiego 10
• Charakterystyka zagrożenia; w rejonie ul. Szymanowskiego 10, w rejonie wiaty śmietnikowej dochodzi do spożywania alkoholu w miejscu zabronionym oraz zakłócania porządku publicznego przez osoby gromadzące się w tym miejscu. Przedstawione zagrożenie występuje w porze dziennej jak i wieczorowej.
• Podmioty współpracujące: Straż Miejska w celu zwiększenia kontrola wskazanego miejsca pod kątem poprawy bezpieczeństwa. Współpraca z administracją TBS Kutno pod kątem poprawy bezpieczeństwa.
• Cel do osiągnięcia: Zmniejszenie ilości spożywania alkoholu w miejscu zabronionym oraz zakłóceń porządku publicznego przez osoby gromadzące się w rejonie wiaty śmietnikowej przy ul. Szymanowskiego 10. Ocena planu priorytetowego oparta będzie na analizie stanu bezpieczeństwa rejonu służbowego podczas zaplanowanych służb obchodowych, przeprowadzonych pogadanek z mieszkańcami społeczności lokalnej w tym zakresie, ponownej analizie zgłoszeń na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz rejestrze interwencji Policji.
Rejonu służbowego nr 4
Plan obowiązuje od 01.07.2024 – 31.12.2024roku.
Dzielnicowy aspirant sztabowy Łukasz Walczak
• Miejsce występowania zagrożenia: Kutno, ulica Jana Pawła II, rejon budynku 3.
• Charakterystyka zagrożenia; spożywanie alkoholu w godzinach około południowych oraz wieczornych w ciągu całego tygodnia.
• Podmioty współpracujące; Straż Miejska w Kutnie w celu zwiększenia kontroli przez funkcjonariuszy pod kątem poprawy bezpieczeństwa
• Cel do osiągnięcia; Celem będzie 70 procentowe wyeliminowanie w tym miejscu popełnienia wykroczeń z art. 43’UWTPiA. Cel należy uznać za osiągnięty po zmniejszeniu skarg lokalnej społeczności, poprawy jej poczucia bezpieczeństwa,
-Zapewnienie mieszkańcom bezpieczeństwa poprzez kontrole zagrożonego rejonu.
-Ujawnianie osób naruszających prawo oraz podjęcie wobec nich adekwatnych środków prawnych.
-Ocena planu priorytetowego oparta będzie na przeprowadzanych spotkaniach ze społeczeństwem oraz analizy zgłoszeń do KMZB, RSOW i rejestru interwencji Policji – SWD.
Rejonu służbowego nr 5
Plan obowiązuje od 01.07.2024 – 31.12.2024roku.
Dzielnicowa; aspirant Aneta Smakowska
• Miejsce występowania zagrożenia: Kutno, ul. Grunwaldzka 10
• Charakterystyka zagrożenia: spożywanie alkoholu na terenie siłowni zewnętrznej przy ul. Grunwaldzka 10 przez gromadzenie się w tym miejscu osób w godzinach popołudniowych i wieczornych w ciągu całego tygodnia.
• Podmioty współpracujące: Straż Miejska Kutno- ujawnienie osób popełniających wykroczenia porządkowe w w/w rejonie oraz reakcja na popełnione wykroczenia Administracja Spółdzielni RSM Pionier w Kutnie- informowanie mieszkańców o zagrożeniu
• Cel do osiągnięcia: Zmniejszenie spożywania alkoholu, zakłócania ładu i porządku publicznego przez osoby gromadzące się na terenie siłowni zewnętrznej przy ul. Grunwaldzkiej 10 w Kutnie. Miernik osiągniecia poziomu przedstawionego celu zostaje określony na poziomie 70% wyeliminowania popełnionych wykroczeń w w/w rejonie zagrożonym.
Rejonu służbowego nr 6
Plan obowiązuje od 01.07.2024 – 31.12.2024roku.
Dzielnicowy: młodszy aspirant Tomasz Walczak.
• Miejsce występowania zagrożenia: Kutno, W rejonie ulicy Jana Pawła II, rejon budynku 3
• Charakterystyka zagrożenia:spożywanie alkoholu w godzinach około południowych oraz wieczornych
• Podmioty współpracujące: Straż Miejska w Kutnie w celu zwiększenia kontroli przez funkcjonariuszy pod kątem poprawy bezpieczeństwa – patrole w rejonie ul. Jana Pawła II.
• Cel do osiągnięcia: Celem będzie 70 procentowe wyeliminowanie w tym miejscu popełnienia wykroczeń z art. 43’UWTPiA. Cel należy uznać za osiągnięty po zmniejszeniu skarg lokalnej społeczności, poprawy jej poczucia bezpieczeństwa, Zapewnienie mieszkańcom bezpieczeństwa poprzez kontrole zagrożonego rejonu.Ujawnianie osób naruszających prawo oraz podjęcie wobec nich adekwatnych środków prawnych.Ocena planu priorytetowego oparta będzie na przeprowadzanych spotkaniach ze społeczeństwem oraz analizy zgłoszeń do KMZB, RSOW i rejestru interwencji Policji – SWD.
Rejonu służbowego nr 7
Plan obowiązuje od 01.07.2024 – 31.12.2024roku.
Dzielnicowy młodszy aspirant Grzegorz Langiewicz.
• Miejsce występowania zagrożenia: Kutno, w rejonie sklepu spożywczego „Groszek”, znajdującego się na ul. Jagiellońskiej oznaczonego numerem 5,
• Charakterystyka zagrożenia:
Opis zdiagnozowanego problemu: dochodzi do spożywania alkoholu, zakłócania ładu i porządku publicznego przez osoby gromadzące się w tym miejscu.
• Podmioty współpracujące: Straż Miejska w celu zwiększenia kontroli przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej pod kątem poprawy bezpieczeństwa, Współpraca z właścicielem sklepu „Groszek” - bieżące informowanie dyżurnego KPP Kutno o popełnianych wykroczeniach,
• Cel do osiągnięcia: zmniejszenie spożywania alkoholu, zakłócania ładu i porządku publicznego przez osoby gromadzące się w rejonie sklepu „Groszek” w Kutnie przy ul. Jagiellońskiej 5. Ocena realizacji planu priorytetowego oparta będzie na analizie stanu bezpieczeństwa rejonu służbowego podczas zaplanowanych służb obchodowych, przeprowadzanych pogadanek z mieszkańcami społeczności lokalnej, ponownej analizie zgłoszeń na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, rejestru interwencji Policji.
Rejonu służbowego nr 8
Plan obowiązuje od 01.07.2024 – 31.12.2024roku.
Dzielnicowy aspirant sztabowy Łukasz Sroczyński.
• Miejsce występowania zagrożenia: Kutno, w rejonie sklepu spożywczego znajdującego się na ul. Osiedle Łakoszyn oznaczonego numerem VII
• Charakterystyka zagrożenia: dochodzi do spożywania alkoholu, zakłócania ładu i porządku publicznego przez osoby gromadzące się w tym miejscu. Przedstawione zagrożenie występuje w porze dziennej jak i wieczorowej, między godzinami 10:00 a 22:00.
• Podmioty współpracujące: Straż Miejska w Kutnie w celu zwiększenia kontroli przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej pod kątem poprawy bezpieczeństwa. Współpraca z właścicielem sklepu spożywczego, bieżące informowanie dyżurnego KPP Kutno o popełnianych wykroczeniach.
• Cel do osiągnięcia: zmniejszenie spożywania alkoholu, zakłócanie ładu i porządku publicznego przez osoby gromadzące się w rejonie sklepu spożywczego w Kutnie przy ul. Osiedle Łakoszyn VII.
Ocena realizacji planu priorytetowego oparta będzie na analizie stanu bezpieczeństwa rejonu służbowego podczas zaplanowanych służb obchodowych , przeprowadzanych pogadanek z mieszkańcami społeczności lokalnej, ponownej analizie zgłoszeń na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, rejestru interwencji Policji.
W związku z powyższym, miernik osiągnięcia przedstawionego celu został zaplanowany na poziomie 80% wyeliminowania popełnionych wykroczeń w/w rejonie ( z dążeniem do całkowitej eliminacji przedstawionego zagrożenia)
Rejonu służbowego nr 9
Plan obowiązuje od 01.07.2024 – 31.12.2024roku.
Dzielnicowa sierżant sztabowy Patrycja Kowalczyk - Gzula.
• Miejsce występowania zagrożenia: Kutno w rejonie sklepu spożywczego „ABC” znajdującego się na ul. Wiosennej oznaczonego numerem 49 A
• Charakterystyka zagrożenia: dochodzi do spożywania alkoholu, zakłócania ładu i porządku publicznego przez osoby gromadzące się w tym miejscu. Przedstawione zagrożenie występuje w porze dziennej jak i wieczorowej, między godzinami 10:00 a 22:00.
• Podmioty współpracujące: Straż Miejska w Kutnie w celu zwiększenia kontroli przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej pod kątem poprawy bezpieczeństwa. Współpraca z właścicielem sklepu „ABC”, bieżące informowanie dyżurnego KPP Kutno o popełnianych wykroczeniach.
• Cel do osiągnięcia: zmniejszenie spożywania alkoholu, zakłócanie łądu i porządku publicznego przez osoby gromadzące się w rejonie sklepu „ABC” w Kutnie przy ul. Wiosennej 49A.
Rejonu służbowego nr 10
Plan obowiązuje od 01.07.2024 – 31.12.2024roku.
Dzielnicowy starszy aspirant Maciej Rybicki.
• Miejsce występowania zagrożenia: w miejscowości Bielawki w rejonie sklepu spożywczego.
• Charakterystyka zagrożenia: dochodzi do zaśmiecania oraz spożywania alkoholu. Do naruszeń prawa dochodzi w różnych porach dnia oraz porach wieczorowych w ciągu całego tygodnia.
• Podmioty współpracujące: Kierownik sklepu Dino, Urząd Gminy Kutno- informowanie mieszkańców o zagrożeniach.
• Cel do osiągnięcia: miernik osiągnięcia poziomu przedstawionego celu zostaje określony na poziomie 80% wyeliminowania popełnionych wykroczeń w w/w rejonie.
Ocena planu priorytetowego oparta będzie na przeprowadzanych spotkaniach z mieszkańcami oraz pracownikami sklepu DINO, celem wyrażenia merytorycznej opinii o poprawie bezpieczeństwa we wskazanym rejonie oraz analizy RSOW, KMZB i rejestru interwencji Policji -SWD. Kontrole wskazanego terenu zagrożonego i konsekwentne ścigane zgłaszanych i ujawnianych wykroczeń szczególnie uciążliwych w tym rejonie przez cały okres działania planu priorytetowego.
Rejonu służbowego nr 11
Plan obowiązuje od 01.07.2024 – 31.12.2024roku.
Dzielnicowy: aspirant sztabowy Rafał Olczak.
• Miejsce występowania zagrożenia: W miejscowości Gnojno, w rejonie sklepu spożywczego „ABC”, znajdującego się w m-ci Gnojno oznaczonego numerem 39
• Charakterystyka zagrożenia: dochodzi do spożywania alkoholu, zakłócania ładu i porządku publicznego przez osoby gromadzące się w tym miejscu. Przedstawione zagrożenie występuje w porze dziennej jak i nocnej, między godzinami 10.00, a 23.00.
• Podmioty współpracujące: Urząd Gminy w Kutnie- umieszczenie informacji o zakładanym celu występującego w planie priorytetowym oraz pomoc, informowanie i uświadomienie mieszkańców o występującym zagrożeniu. Współpraca z właścicielem sklepu „ABC”.
• Cel do osiągnięcia: zmniejszenie spożywania alkoholu, zakłócania ładu i porządku publicznego przez osoby gromadzące się w rejonie sklepu „ABC” w m-ci Gnojno 39.Ocena realizacji planu priorytetowego oparta będzie na analizie stanu bezpieczeństwa rejonu służbowego podczas zaplanowanych służb obchodowych, przeprowadzanych pogadanek z mieszkańcami społeczności lokalnej, ponownej analizie zgłoszeń na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, rejestru interwencji Policji i rejestru wykroczeń.W związku z powyższym, miernik osiągnięcia przedstawionego celu został zaplanowany na poziomie 50% wyeliminowania popełnianych wykroczeń w/w rejonie ( z dążeniem do całkowitej eliminacji przedstawionego zagrożenia ).
Rejonu służbowego nr 12
Plan obowiązuje od 01.07.2024 – 31.12.2024roku.
Dzielnicowy aspirant sztabowy Andrzej Rosiak.
• Miejsce występowania zagrożenia: w miejscowości Łęki Kościelne 25, w rejonie sklepu spożywczego.
• Charakterystyka zagrożenia: dochodzi do spożywania alkoholu, zakłócania ładu i porządku publicznego przez osoby gromadzące się w jego rejonie.. Przedstawione zagrożenie występuje w porze dziennej jak i wieczornej, między godzinami 08.00 a 20.00.
• Podmioty współpracujące: Urząd Gminy w Krzyżanowie umieszczenie informacji o zakładanym celu występującego w planie priorytetowym oraz pomoc, informowanie i uświadomienie mieszkańców o występującym zagrożeniu, Funkcjonariusz KPP Kutno zajmujący się profilaktyką społeczną w Policji. Współpraca z właścicielem sklepu „Lewiatan” -bieżące informowanie dyżurnego KPP Kutno o popełnianych wykroczeniach.
• Cel do osiągnięcia: zmniejszenie spożywania alkoholu, zakłócania ładu i porządku publicznego przez osoby gromadzące się w rejonie sklepu w miejscowości Łęki Kościelne 25. Ocena realizacji planu priorytetowego oparta będzie na analizie stanu bezpieczeństwa rejonu służbowego podczas zaplanowanych służb obchodowych, przeprowadzanych pogadanek z mieszkańcami społeczności lokalnej, ponownej analizie zgłoszeń na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, rejestru interwencji Policji i rejestru wykroczeń.
Rejonu służbowego nr 13
Plan obowiązuje od 01.07.2024 – 31.12.2024roku.
Dzielnicowy aspirant Jacek Adamek.
• Miejsce występowania zagrożenia: W rejonie kompleksu leśnego Niedrzew Drugi gmina Strzelce
• Charakterystyka zagrożenia: dochodzi do naruszeń prawa w postaci nielegalnej wycinki i kradzieży drzewa w ciągu całego dnia i porze wieczorowo nocnej.
• Podmioty współpracujące: Urząd Gminy w Strzelcach informowanie mieszkańców o zagrożeniach. Straż Leśną oraz nadleśnictwem Kutno w celu dokonania kontroli zagrożonego rejonu. Leśniczy zarządzający terenem lasu Niedrzew Drugi.
• Cel do osiągnięcia: zmniejszenie naruszeń prawa oraz ochrona i kontrola infrastruktury kolejowej.
Miernik osiągnięcia poziomu przedstawionego celu zostaje osiągnięty na poziomie 80 %, wyeliminowania popełnionych wykroczeń i przestępstw w w/w rejonie. Ocena planu priorytetowego oparta będzie na przeprowadzonych spotkaniach z funkcjonariuszami straży leśnej oraz leśniczym analizy zgłoszeń do KMZB, RSOW i rejestru interwencji Policji- SWD.
Rejonu służbowego nr 14
Plan obowiązuje od 01.07.2024 – 31.12.2024roku.
Dzielnicowy aspirant sztabowy Rafael Stankiewicz.
• Miejsce występowania zagrożenia: W rejonie m. Kąty 13A, gm. Łanięta, w rejonie Sklepu Spożywczo-Przemysłowego
• Charakterystyka zagrożenia: dochodzi do spożywania alkoholu w miejscu zabronionym oraz zakłócania porządku publicznego przez osoby gromadzące się w tym miejscu. Przedstawione zagrożenie występuje w porze dziennej jak i wieczorowej, głównie w trakcie otwarcia sklepu w godz. 10:00 - 20:00.
• Podmioty współpracujące: Współpraca z Urzędem Gminy Łanięta - informowanie mieszkańców o zagrożeniach na spotkaniach, itp. Współpraca z właścicielami Sklepu Spożywczo-Przemysłowego w m. Kąty, gm. Łanięta – bieżące informowanie dyżurnego KPP Kutno o popełnianych wykroczeniach.
• Cel do osiągnięcia: zmniejszenie ilości spożywania alkoholu w miejscu zabronionym oraz zakłóceń porządku publicznego przez osoby gromadzące się w rejonie Sklepu Spożywczo-Przemysłowego w m. Kąty 13A, gm. Łanięta.Ocena planu priorytetowego oparta będzie na analizie stanu bezpieczeństwa rejonu służbowego podczas zaplanowanych służb obchodowych, przeprowadzonych pogadanek z mieszkańcami społeczności lokalnej w tym zakresie, ponownej analizie zgłoszeń na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz rejestrze interwencji Policji. W związku z powyższym, miernik osiągnięcia przedstawionego celu został zaplanowany na poziomie 90%wyeliminowania popełnianych wykroczeń w tym rejonie (z dążeniem do całkowitej eliminacji przedstawionego zagrożenia).
Rejonu służbowego nr 15
Plan obowiązuje od 01.07.2024 – 31.12.2024roku.
Dzielnicowy młodszy aspirant Robert Lewandowski
• Miejsce występowania zagrożenia: Park Miejski w Żychlinie usytuowany w rejonie ulic Barlickiego, Aleje Racławickie, Kościuszki, Młyńska.
• Charakterystyka zagrożenia: dochodzi do spotykania się osób małoletnich zagrożonych demoralizacją, spożywania alkoholu w ciągu dnia oraz pory wieczorowo – nocnej.
• Podmioty współpracujące: Lokalna Społeczność.
• Cel do osiągnięcia: miernik osiągnięcia przedstawionego celu zostaje zaplanowany na poziomie 90 % - 100 % wyeliminowania popełnianych wykroczeń w/w rejonie.
Ocena planu priorytetowego oparta będzie na przeprowadzanych spotkaniach z mieszkańcami oraz analizy zgłoszeń KMZB, RSOW i rejestru interwencji
Rejonu służbowego nr 16
Plan obowiązuje od 01.07.2024 – 31.12.2024roku.
Dzielnicowy młodszy aspirant Rafał Mroziak.
• Miejsce występowania zagrożenia: Żychlin, w rejonie sklepu F.H.U. „Dana” Danuta Dutkowska znajdującego się przy ul. Narutowicza 83 A oraz terenów „zielonych” znajdujących się w sąsiedztwie sklepu.
• Charakterystyka zagrożenia: spożywanie alkoholu, zaśmiecanie oraz zakłócanie ładu i porządku publicznego w rejonie sklepu F.H.U. „Dana” Danuta Dutkowska znajdującego się przy ul. Narutowicza 83 A oraz terenów „zielonych” znajdujących się w sąsiedztwie sklepu. Osoby grupujące się w obrębie wskazanego rejonu o różnych porach dopuszczają się takich zachowań jak: spożywanie alkoholu, zaśmiecanie czy zakłócanie ładu i porządku publicznego.
• Podmioty współpracujące: Kontakt z właścicielką sklepu F.H.U. „DANA” Danuta Dutkowska, oraz ze Spółdzielnią Mieszkaniową „Wspólny Dom” w Żychlinie
• Cel do osiągnięcia: Działania zmierzające do eliminacji zjawiska w przedziale 80 – 90 %. Sposobem oceny będzie suma opinii lokalnej społeczności na temat powtarzania się problemu i jakości jego eliminacji, częstotliwości naniesienia problemu na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.
Rejonu służbowego nr 17
Plan obowiązuje od 01.07.2024 – 31.12.2024roku.
Dzielnicowa sierżant sztabowy Adrianna Zawadzka
• Miejsce występowania zagrożenia: występuje przy bloku ul. Łąkowa 9, ul. Łąkowa 11A w Żychlinie.
• Charakterystyka zagrożenia: z powodu zwiększonej ilości posiadania pojazdów przez mieszkańców zdiagnozowano zagrożenie dotyczące nieprawidłowego parkowania na osiedlach. Największy problem tj. parkowanie na zieleni występuje przy bloku ul. Łąkowa 9, ul. Łąkowa 11A w Żychlinie. Skutkiem czego jest rozjeżdżony, zniszczony trawnik.
• Podmioty współpracujące: Zarządca terenu - Urząd Gminy w Żychlinie poprzez umieszczenie informacji na tablicy o działaniu priorytetowym. Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej ul. Traugutta 22A w Żychlinie w zakresie oznaczenia terenu zielonego, zapewnienia większej ilości miejsc parkingowych.
• Cel do osiągnięcia: uświadomienie społeczeństwa o skutkach i konsekwencjach prawnych nieprawidłowego parkowania pojazdów. Zmniejszenie ilości popełnianych wykroczeń związanych z nieprawidłowym parkowaniem pojazdów. Zakładany poziom realizacji to zmniejszenie zagrożenia o 85 %. Oceną realizacji zadania będzie opinia lokalnej społeczności oraz analiza zgłoszeń na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.
Rejonu służbowego nr 18
Plan obowiązuje od 01.07.2024 – 31.12.2024roku.
Dzielnicowy aspirant sztabowy Grzegorz Rosiński
• Miejsce występowania zagrożenia: W miejscowości Śleszynek
• Charakterystyka zagrożenia: - tworzenie się tzw. „Dzikich wysypisk śmieci” poprzez wyrzucanie worków ze śmieciami na pobocze drogi oraz do rowów .
• Podmioty współpracujące: Lokalna społeczność. Współpraca z OSP Śleszyn.
• Cel do osiągnięcia: wyeliminowanie wskazanego zagrożenia w miejscowości Śleszynek gm. Żychlin. Sposobem oceny jego realizacji będzie ocena efektywności działania przez lokalną społeczność. Miernik osiągnięcia zamierzonego celu w przedziale od 75-85%
Rejonu służbowego nr 19
Plan obowiązuje od 01.07.2024 – 31.12.2024roku.
Dzielnicowy młodszy aspirant Damian Łacheta.
• Miejsce występowania zagrożenia: w miejscowościach Podgajew, Szymanówka oraz Gajew, Gmina Oporów
• Charakterystyka zagrożenia: Niezachowanie zwykłych oraz nakazanych środków ostrożności podczas trzymaniu psów w miejscowościach Podgajew, Szymanówka oraz Gajew, Gmina Oporów przez ich właścicieli. Wolno biegające psy stwarzają zagrożenie dla osób postronnych, które mogą być przez te zwierzęta zostać zaatakowane. Poruszające się bez opieki psy mogą stworzyć zagrożenie dla osób poruszających się po drogach publicznych. Do zdarzeń dochodzi w różnych porach dnia.
• Podmioty współpracujące: Urząd Gminy Oporów. Lokalna społeczność.
• Cel do osiągnięcia: całkowite wyeliminowanie zjawiska wskazanego powyżej zagrożenia.
Rejonu służbowego nr 20
Plan obowiązuje od 01.07.2024 – 31.12.2024roku.
Dzielnicowy aspirant sztabowy Huberta Kowalskiego
• Miejsce występowania zagrożenia: Na terenie miejscowości Plecka Dąbrowa, gm. Bedlno
• Charakterystyka zagrożenia: wałęsające się psy nad którymi ich właściciele nie sprawują odpowiedniej opieki tj. nie zachowują zwykłych środków ostrożności przy trzymaniu psów.
• Podmioty współpracujące: Wystosowanie stosownego pisma do Sołtysa miejscowości Plecka Dąbrowa z prośbą o przekazanie go mieszkańcom miejscowości Plecka Dąbrowa.
• Cel do osiągnięcia: ograniczenie a nawet całkowite wyeliminowanie przypadków bezpańsko biegających psów po terenie miejscowości Plecka Dąbrowa, gm. Bedlno oraz zwiększenie świadomości mieszkańców miejscowości Plecka Dąbrowa na okoliczność skutków prawnych wynikających z niewywiązania się z obowiązku zachowania środków ostrożności przy trzymaniu psów. Sposób oceny realizacji celu będzie miał charakter zamknięty.
Rejonu służbowego nr 21
Plan obowiązuje od 01.07.2024 – 31.12.2024roku.
Dzielnicowy ; Aspirant Rafał Pałasz
• Miejsce występowania zagrożenia: Krośniewice ul. 3go Maja rejon parkingu samochodowego
• Charakterystyka zagrożenia: w weekendy jak i w dni robocze w porach wieczorowo nocnych dochodzi do zaśmiecania miejsca publicznego oraz spożywania alkoholu przez grupujące się tam osoby.
• Podmioty współpracujące: Urząd Miasta w Krośniewicach, pracownik zajmujący się obsługą monitoringu miejskiego, rozpowszechnianie wśród mieszkańców informacji odnośnie realizowanym planie działania.
• Cel do osiągnięcia: po zrealizowaniu planu działania priorytetowego odnotowany zostanie spadek ilości popełnianych wykroczeń w danym rejonie zagrożonym o 50% w stosunku do okresu 6 miesięcy poprzedzające wprowadzenie planu priorytetowego oraz wzrost poczucia bezpieczeństwa mieszkańców. Sposób oceny realizacji celu będzie miał charakter zamknięty. Miernik osiągnięcia przedstawionego celu zostanie zaplanowany na poziomie 50% wyeliminowania popełnionych wykroczeń w/w rejonie na podstawie przeprowadzania analizy stanu zagrożenia dla rejonu służbowego i zgłoszeń do KMBZ.
Rejonu służbowego nr 22
Plan obowiązuje od 01.07.2024 – 31.12.2024roku.
Dzielnicowy asp. szt. Waldemar Kacprowicz
• Miejsce występowania zagrożenia: Krośniewice, w rejonie Zespołu pałacowo – parkowego Rembielińskich na ul.Toruńskiej 11
• Charakterystyka zagrozenia: dochodzi do zaśmiecania terenu przyległego do obiektu pałacowego stanowiącego pustostan.
• Podmioty współpracujące: rząd Miejski w Krośniewicach ul.Poznańska 5, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krośniewicach ul.Poznańska15, Zarząd Wspólnoty Mieszkaniowej przy ul.Poznańskiej 5 w Krośniewicach
• Cel do osiągnięcia: zakłada się, że po zrealizowaniu planu priorytetowego odnotowany zostanie spadek wykroczeń dot.zaśmiecania terenu o 50% w stosunku do 2 odnotowanych w okresie 2 miesięcy poprzedzających wprowadzenie planu działania priorytetowego oraz wzrost poczucia bezpieczeństwa mieszkańców.W w/w rejonie służbowym na podstawie przeprowadzonej analizy stanu zagrożenia i zgłoszeń do KMBZ cel zostanie zaplanowany na poziomie 50% wyeliminowania popełnianych wykroczeń.
Rejonu służbowego nr 23
Plan obowiązuje od 01.07.2024 – 31.12.2024roku.
Dzielnicowy: asp. szt. Krzysztof Dąbrowski
• Miejsce występowania zagrożenia: W miejscowości Głogowa, rejon placu zabaw i siłowni plenerowej.
• Charakterystyka zagrożenia: dochodzi do zakłócenia ładu i porządku oraz spożywania alkoholu w miejscu zabronionym.
• Podmioty współpracujące: Urząd Miasta i Gminy Krośniewice rozpowszechniania wśród mieszkańców informacji odnośnie realizowanym planie działania. Sołtys radni wsi Głogowa propagowanie udziału dzieci i młodzieży wraz z rodzicami we spotkania organizowanych w m Głogowa
• Cel do osiągnięcia: zakłada się że po realizacji planu działań priorytetowego odnotowany zostanie spadek ilości popełnianych wykroczeń w danym rejonie zagrożenia o 50 % w stosunku do okresu 6 miesięcy poprzedzające wprowadzeniu planu , oraz wzrost poczucia bezpieczeństwa mieszkańców. Sposób oceny realizacji celu będzie miał charakter zamknięty. Miernik osiągnięcia przedstawionego celu zostanie zaplanowany 50 % wyeliminowania popełnionych wykroczeń w/w rejon na podstawie przeprowadzonej analizy stanu zagrożenia dla rejonu służbowego i zgłoszeń do KMZB.
Rejonu służbowego nr 24
Plan obowiązuje od 01.07.2024 – 31.12.2024roku.
Dzielnicowa aspirant Malwina Kisiel
• Miejsce występowania zagrożenia: W miejscowości Grodno I i II, rejon akwenów wodnych, rejon leśny.
• Charakterystyka zagrożenia: w weekend jak i w dni robocze w rejonie akwenów oraz terenie leśnym dochodzi do zakłócania ciszy nocnej przez grupująca się młodzież spożywająca różnego rodzaju napoje alkoholowe.
• Podmioty współpracujące: Urząd Gminy w Nowych Ostrowach, Leśnictwo Perna, Nadleśnictwo Kutno, Szkoła Podstawowa w Imielnie, Kościoły Parafialne w Grochowie i Imielnie, Wydział Kryminalny KPP Kutno, Profilaktyk KPP Kutno.
• Cel do osiągnięcia: zakłada się, że po zrealizowaniu planu działania priorytetowego odnotowany zostanie spadek ilości popełnianych wykroczeń w danym rejonie zagrożonym o 50% w stosunku do okresu 6 miesięcy poprzedzające wprowadzenie planu priorytetowego oraz wzrost poczucia bezpieczeństwa mieszkańców. Sposób oceny realizacji celu będzie miał charakter zamknięty. Miernik osiągnięcia przestawionego celu zostanie zaplanowany na poziomie 50% wyeliminowania popełnianych wykroczeń w/w rejonie na podstawie przeprowadzenia analizy stanu zagrożenia dla rejonu służbowego i zgłoszeń do KMBZ.
Rejonu służbowego nr 25
Plan obowiązuje od 01.07.2024 – 31.12.2024roku.
Dzielnicowy st. asp. Michał Dąbrowski
• Miejsce występowania zagrożenia: w miejscowości Nowe Ostrowy- dworzec PKP
• Charakterystyka zagrożenia: w porach wieczorowo nocnych dochodzi do gromadzenia się osób spożywających alkohol zaśmiecających , niszczących mienie , zakłócających ciszę nocną.
• Podmioty współpracujące: z Urzędem Gminy Nowe Ostrowy, Szkołą Podstawową w Ostrowach, Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej Nowe Ostrowy
• Cel do osiągnięcia: po zrealizowaniu planu priorytetowego odnotowany zostanie spadek przestępstw jak i wykroczeń stosunkowo uciążliwych dla społeczności. Zmniejszenie ilości popełnianych wykroczeń uciążliwych związanych ze spożywaniem alkoholu zaśmiecaniem, oraz zakłócaniem ciszy nocnej. Ujawnianie osób naruszających przepisy prawne , wyeliminowanie zagrożeń i zapewnienie mieszkańcom poczucia bezpieczeństwa.
Rejonu służbowego nr 26
Plan obowiązuje od 01.07.2024 – 31.12.2024roku.
Dzielnicowy: asp. Jarosław Rączkiewicz.
• Miejsce występowania zagrożenia: Dąbrowice, w rejonie skweru miejskiego- Plac Księżnej Dąbrówki
• Charakterystyka zagrożenia: dochodzi do spożywania alkoholu, zakłócania ładu i porządku publicznego przez osoby gromadzące się w tym miejscu. Przedstawione zagrożenie występuje w porze dziennej jak i nocnej, zwłaszcza między godzinami 15.00, a 23.00.
• Podmioty współpracujące: Urząd Gminy w Dąbrowicach- umieszczenie informacji o zakładanym celu występującego w planie priorytetowym oraz pomoc, informowanie i uświadomienie mieszkańców o występującym zagrożeniu. Współpraca z właścicielami sklepów spożywczych -bieżące informowanie dyżurnego KPP Kutno o popełnianych wykroczeniach.
• Cel do osiągnięcia: zmniejszenie spożywania alkoholu, zakłócania ładu i porządku publicznego przez osoby gromadzące się w rejonie skweru miejskiego w Dąbrowicach.
Ocena realizacji planu priorytetowego oparta będzie na analizie stanu bezpieczeństwa rejonu służbowego podczas zaplanowanych służb obchodowych, przeprowadzanych pogadanek z mieszkańcami społeczności lokalnej, ponownej analizie zgłoszeń na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, rejestru interwencji Policji i rejestru wykroczeń.