Dzielnicowy Bliżej Nas

Dzielnicowy Bliżej Nas

Instytucja dzielnicowego, obok odtwarzania posterunków Policji oraz wdrożenia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, stanowi jeden z trzech najważniejszych elementów uspołeczniania pracy Policji. Działania te realizowane są w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas”.
Program „Dzielnicowy bliżej nas”, którego inauguracja nastąpiła w 2016 roku, ma za zadanie  faktyczne zbliżenie Policji do społeczeństwa i zainteresowanie go szeroko pojmowaną problematyką bezpieczeństwa. W pracy dzielnicowych wdrażane są systemowe rozwiązania mające na celu przywrócenie rangi temu jakże ważnemu stanowisku, które ugruntowane jest już historycznie, jak żadne inne stanowisko w Policji.
Aby program przyniósł zamierzony efekt działania te muszą być spójne i konsekwentne, stąd wyodrębniono w nim pięć zasadniczych obszarów zagadnieniowych:
obszar kadrowy
obszar szkoleniowy
obszar narzędzi komunikacji społecznej
obszar organizacji służby
obszar modernizacyjny
W ramach poszczególnych obszarów systematycznie i dynamicznie realizowane są cele i podzadania cząstkowe. Co ważne działania realizowane w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas” mają charakter przekrojowy, poczynając od doboru policjantów o optymalnych predyspozycjach do pełnienia funkcji dzielnicowego, właściwe ich szkolenie ukierunkowane nie tylko na podnoszenie poziomu wiedzy zawodowej, ale również podnoszenie tzw. kompetencji miękkich, poprzez zapewnienie dostępu do nowych narzędzi komunikacji społecznej i gruntowną zmianę organizacji służby, na zapewnieniu właściwych warunków lokalowych i narzędzi pracy skończywszy. Jest to diametralna zmiana w zasadach funkcjonowania dzielnicowych, stąd też musi być rozłożona w czasie.
Przypominamy, że Komendant Główny Policji nadinsp. dr Jarosław Szymczyk 20 czerwca 2016 roku podpisał zarządzenie, dzięki któremu dzielnicowi m. in. nie prowadzą już dochodzeń i spraw o wykroczenia a spędzają więcej czasu na obchodzie swojego rejonu. Zmiany weszły w życie 1 stycznia 2017 roku. Dodatkowo dzielnicowi miejscy nie będą musieli realizować nakazów doprowadzeń a także w mniejszym zakresie będą uczestniczyć w czynnościach na rzecz innych komórek organizacyjnych. Przypomnieć należy, że każdy dzielnicowy ma telefon, dostęp do Internetu, skrzynkę e-mailową a dane kontaktowe do niego z łatwością znaleźć można w aplikacji "Moja Komenda" .
Czytaj także: 
Plebiscyt Kto jes twoim SuperDzielnicowym
Zobacz także:
http://kutno.policja.gov.pl/?serwis=eku&dzial=informacje&id=8505&search=62057
http://kutno.policja.gov.pl/?serwis=eku&dzial=informacje&id=6058&search=66070
http://kutno.policja.gov.pl/?serwis=eku&dzial=informacje&id=10747
http://kutno.policja.gov.pl/?serwis=eku&dzial=informacje&id=16820
http://kutno.policja.gov.pl/?serwis=eku&dzial=informacje&id=16564
http://kutno.policja.gov.pl/?serwis=eku&dzial=informacje&id=25265
http://kutno.policja.gov.pl/?serwis=eku&dzial=informacje&id=24607
http://kutno.policja.gov.pl/?serwis=eku&dzial=informacje&id=24485
http://kutno.policja.gov.pl/?serwis=eku&dzial=informacje&id=24932
http://kutno.policja.gov.pl/?serwis=eku&dzial=informacje&id=26070

Powrót na górę strony