Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Profilaktyka Bezpiecznych Wakacji w powiecie kutnowskim!

Wakacje to czas wolny od nauki, czas odpoczynku dla dzieci i młodzieży szkolnej ale i osób dorosłych. Jak co roku, prowadzimy działania "Bezpieczne Wakacje" oraz „ Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” apelując o ostrożność i rozsądek podczas letniego wypoczynku.

Profilaktyk Społeczny mł. asp. Katarzyna Wasiak już od końca maja prowadzi systematyczne spotkania z dziećmi i młodzieżą w powiecie kutnowskim na temat bezpieczeństwa podczas tegorocznych wakacji. W tym tygodniu odwiedziła dzieci z półkolonii w Aqaparku w Kutnie wspólnie z funkcjonariuszką Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej.  W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” przypominamy, że zawsze należy korzystać ze strzeżonych kąpielisk oraz stosować się do regulaminów tam obowiązujących i poleceń ratownika. Istotne jest również, by do wody wchodzić tylko pod opieką dorosłego opiekuna. Miejmy uwagę na nasze dzieci, szczególnie na zatłoczonych plażach, żeby się nie zgubiły i żeby nie doszło do nieszczęścia. I oczywiście nie wchodzimy do wody po alkoholu, nie skaczmy do wody z kładek pomostów,  w miejscach niesprawdzonych bo może to skończyć się tragicznie.
W ramach projektu ogłoszony został konkurs plastyczno-filmowy pn. „Artystyczny przeWODNIK” adresowany do dzieci i młodzieży od 5 do 16 lat, promujący bezpieczne przebywanie nad wodą oraz zdrowy i aktywny tryb życia. Zachęcamy wszystkich do udziału. Szczegóły  na stronie internetowej: http://policja.pl/bezpieczenstwo-nad-woda .

W okresie wakacyjnym dużo dzieci nie wyjedzie na kolonie czy obozy, pozostaną w domach, dlatego;

  • Co pewien czas przeprowadzajmy z dzieckiem rozmowy profilaktyczne na temat zagrożeń, z którymi może się spotkać (zaczepki nieznajomych, obietnica pokazania czegoś szczególnie atrakcyjnego w odległym od domu miejscu, propozycja przejażdżki samochodem).
  • Nauczmy swoje dzieci, aby podczas naszej nieobecności w domu nikomu nie otwierały drzwi (odwiedziny nieznajomych, krewnych, posłańców z pracy, a także innym dzieciom).
  • Zwracajmy uwagę na sposób przechowywania kluczy od mieszkania, którymi dysponuje dziecko (najlepiej jest, gdy są przechowywane w szczelnie zamkniętej kieszeni a nie na sznurku na szyi lub pod słomianką).
  • Zapewnijmy dziecku bezpieczną zabawę w domu - zamontujmy w drzwiach mocne zamki, zadbajmy o odpowiednie zabezpieczenie instalacji gazowej i elektrycznej oraz urządzeń, które są do nich podłączone. Poproś sąsiadów, aby zwracali uwagę na obcych. Jeśli masz telefon, zadzwoń o różnych porach i porozmawiaj z dzieckiem. Schowaj przed nim wszystkie lekarstwa.
  • Nie ujawniajmy swoim pociechom miejsc przechowywania wartościowych przedmiotów.

mł. asp. Daria Olczyk

  • policjantka wspólnie z funkcjonariuszką straży pozarnej podczas spotkania z dziećmi w aqaparku.
  • policjantka wspólnie z funkcjonariuszką straży pozarnej podczas spotkania z dziećmi w aqaparku.
  • policjantka podczas spotkania z dziećmi.
Powrót na górę strony