Policjanci zabezpieczyli podrobioną odzież
Ponad 1000 sztuk podrabianej odzieży zabezpieczyli kutnowscy policjanci w jednym z mieszkań w Kutnie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 40-latka sprzedawała podróbki w sieci. Trwa szacowanie strat, jakie ponieśli znani światowi producenci. Teraz grozi kobiecie odpowiedzialność karna z ustawy o prawie własności przemysłowej. Za wprowadzenie do obrotu towarów oznaczony podrobionym znakiem towarowym grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. Jeżeli natomiast sprawca uczynił sobie z popełnienia tego przestępstwa stałe źródło dochodu podlega karze pozbawienia wolności nawet do 5 lat.
16 kwietnia 2022 roku policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie około godziny 15.30 zostali wysłani na interwencję do jednego z mieszkań w związku ze zgłoszeniem że pijany mężczyzna chce skoczyć z balkonu. Mundurowi na miejscu zastali zgłaszającą kobietę oraz mężczyznę pod wpływem alkoholu. Policjanci przeprowadzili rozmowę ze stronami konfliktu, a mężczyzna z uwagi na myśli samobójcze został zabrany do szpitala. Na tym jednak wizyta policjantów w tym mieszkaniu nie zakończyła się. W trakcie przeprowadzanej interwencji uwagę policjantów zwróciły liczne pudełka kartonowe znajdujące się w jednym z pokoi. Okazało się, że w pudełkach znajdowała się między innymi odzież z podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych marek. Policjanci podejrzewali, że znaki i nazwa zastrzeżona przez producenta zostały użyte bezprawnie w związku z czym ujawniony towar w całości został zabezpieczony przez mundurowych. Ze wstępnych ustaleń wynika, że towar należał do 40-letniej kobiety, która sprzedawała podróbki w sieci. Śledczy będą teraz wyjaśniać wszystkie okoliczności tej sprawy w tym również to skąd pochodziły zabezpieczone towary. Po uzyskaniu stosownych wniosków o ściganie i ukaranie sprawcy od uprawnionych podmiotów 40-letnia kobieta usłyszy zarzuty. Za wprowadzenie do obrotu towarów oznaczonych podrobionym znakiem towarowym lub oznaczanie takim znakiem towarów, ustawa „Prawo własności przemysłowej” przewiduje do lat 2 lat pozbawienia wolności. Jeżeli natomiast sprawca uczynił sobie z popełnienia tego przestępstwa stałe źródło dochodu podlega karze pozbawienia wolności nawet do 5 lat.
Policjanci apelują, aby robiąc zakupy w sieci czy na "bazarach" zachować zdrowy rozsądek, nie dając się ponieść emocjom związanym z „okazją cenową” oraz zachować przynajmniej podstawowe środki ostrożności, aby nie zostać oszukanym.
podkom. Edyta Machnik