Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

KMZB - NARZĘDZIE DIALOGU ZE SPOŁECZEŃSTWEM - ZACHĘCAMY DO KORZYSTANIA !

Kutnowscy policjanci przypominają: za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa każdy mieszkaniec naszego regionu może zadbać o swoje bezpieczeństwo, dzieląc się z Policją informacjami o zagrożeniach, które zauważył w swojej okolicy. Policjanci z kutnowskiej komendy cały czas monitorują zagrożenia pojawiające się na mapie, ale także podczas realizowanych zadań zwracają baczną uwagę na wszystkie dotychczas wskazane punkty na mapie. KMZB funkcjonuje od 2016 roku. Do chwili obecnej za pomocą mapy wpłynęło do nas 4672 zgłoszenia.

Krajowa Mapa Zagrożeń funkcjonuje od 2016 roku. Na dzień 11 sierpnia 2020 roku do KPP Kutno za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa wpłynęło 4672 zgłoszenia, z których potwierdzono 2226, a 96 zagrożeń zakwalifikowano w formie żartu lub pomyłki. Korzystanie z aplikacji KMZB jest bardzo proste. Jej obsługa została zaprojektowana w taki sposób, aby każdy mieszkaniec województwa przez Internet mógł w szybki i anonimowy sposób zgłaszać różne problemy. Z analizowanych przez koordynatorów danych wynika, że najwięcej zgłoszeń w naszym powiecie dotyczy głównie spożywania alkoholu w miejscu niedozwolonym – 1588. Na kolejnym miejscu plasują się zgłoszenia dotyczące przekraczania dozwolonej prędkości - 701, zgłoszeń dotyczących nieprawidłowego parkowania odnotowaliśmy 605, natomiast 444 zgłoszeń dotyczy niewłaściwej infrastruktury drogowej.

Strona nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112. Prosimy o odpowiedzialne korzystanie z aplikacji. Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji.