Zginęła 79-letnia piesza - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Kutnie

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Zginęła 79-letnia piesza

Kutnowscy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej wyjaśniają okoliczności i przyczyny tragicznego wypadku do którego doszło w dniu 27 lipca 2020 roku na ul. Warszawskie Przedmieście 10. W wyniku zdarzenia zginęła 79-letnia kobieta.

27 lipca 2020 roku ok. godz. 09:20 dyżurny KPP Kutno otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w Kutnie na ul. W. Przedmieście 10. Jak wstępnie ustalono kierujący pojazdem marki Renault Talia, 80-letni mieszkaniec powiatu Kutnowskiego potrącił  79 – letnią pieszą. Kobieta została przewieziona do Szpitala Rejonowego w Kutnie, jednak w skutek odniesionych obrażeń zmarła. Policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają dokładne okoliczności tego wypadku. Mężczyzna w chwili wypadku był trzeźwy.

Apelujemy i przypominamy !

Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze może być przyczyną tragedii. Każdy pieszy i rowerzysta powinien również pamiętać o swoim bezpieczeństwie i zadbać o to, aby być widocznym i poruszać się poza obszarem zabudowanym lewą stroną jezdni. Kamizelka odblaskowa, breloczek, opaska, czy nawet zwykła latarka sprawią, że poruszając się przy słabo oświetlonej drodze będzie lepiej widoczny dla nadjeżdżającego kierowcy.