Pijany uciekał przed policjantami - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Kutnie

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany uciekał przed policjantami

46-letni kierujący bmw w miejscowości Nowe Sójki nie zatrzymał się do kontroli drogowej i zaczął uciekać. Policjanci podjęli pościg za autem. Uciekający kierowca poruszał się z dużą prędkością, czym stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym. Kierowcę zatrzymano w Kutnie na ul. Kościuszki. Miał promil alkoholu w organizmie.

1 grudnia 2019 roku nad ranem dyżurny otrzymał zgłoszenie, że po terenie mejscowości Sójki porusza się bmw prawdopodobnie pijany mężczyzna. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci z Referatu Patrolowo - Interwencyjnego Policji w Kutnie. Mundurowi zauważyli w rejonie stacji paliw wyjeżdżający wspomniany pojazd. Funkcjonariusze podjęli próbę zatrzymania go do kontroli. Kierujący jednak zignorował sygnały dawane przez policjantów i zaczął uciekać. Mundurowi podjęli pościg za autem, które poruszało się z bardzo dużą prędkością, czym stwarzało zagrożenie w ruchu drogowym. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę w Kutnie na parkingu przy ul. Kościuszki. Podczas ucieczki kierujący doszczętnie zdarł tylną oponę w swoim pojeździe.  Mundurowi zatrzymali brawurowo zachowującego się 46-letniego mieszkańca powiatu sochaczewskiego. W organizmie miał prawie promil alkoholu. Nietrzeźwy kierowca został zatrzymany, a pojazd  odholowany na parking strzeżony.

Teraz 46-latek za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Zgodnie z przepisami, za popełnione przestępstwo, jakim jest nie zatrzymanie się do kontroli drogowej grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 

  • zdarta opona uciekającego BMW