ZATRZYMANY ZA HANDEL PODROBIONĄ ODZIEŻĄ - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Kutnie

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

ZATRZYMANY ZA HANDEL PODROBIONĄ ODZIEŻĄ

Żychlińscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o handel ubraniami i butami z podrobionymi znakami towarowymi popularnych marek. Jak się okazało, mężczyzna był również poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Za tego typu przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

8 sierpnia 2019 roku w godzinach porannych policjanci z Żychlina podczas przeprowadzonej interwencji na targowisku miejskim zabezpieczyli ponad 500 sztuk różnego rodzaju odzieży oraz 72 pary butów oznaczonych podrobionymi znakami znanych modowych firm.  Czarnorynkowa wartość zabezpieczonego towaru  jest w trakcie ustalania. Policjanci nie wykluczają, że sprawa może miec charakter rozwojowy. 

Funkcjonariusze zatrzymali w tej sprawie 47-letniego mieszkańca powiatu płockiego, który okazał się osobą poszukiwaną do obycia kary pozbawienia wolności w Zakładzie Karnym. Mężczyzna został zatrzymany. Zgodnie z ustawą prawo własności przemysłowej za handel podrobionymi  wyrobami z zastrzeżonymi znakami towarowymi może grozić nawet do 5 lat więzienia.

  • zabezpieczona odzież
  • zabezpieczona podrobiona odzież