Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Niecodzienna kolizja...auto stoczyło się i wjechało na drugi samochód.

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło na ul. Wilczej w Kutnie. Kobieta kierująca chevroletem nie zaciągnęła ręcznego hamulca w zaparkowanym pojeździe. Auto stoczyło się i uszkodziło citroena. Na szczęście w wyniku tego zdarzenia nikt nie został ranny. Policjanci przypominają o obowiązku zabezpieczenia parkowanych samochodów.

Do zdarzenia doszło 30 sierpnia około 10.50. Kobieta kierująca chevroletem zaparkowała swój samochód na parkingu o lekkim nachyleniu i opuściła pojazd. Podczas jej nieobecności auto stoczyło się i przejeżdżając pas zieleni wjechało na zaparkowanego citroena. Na szczęście w wyniku tego zdarzenia nikt nie został ranny. Jak się okazało 43 – letnia kobieta nie zaciągnęła hamulca ręcznego i pozostawiła pojazd na tzw. luzie.

Policjanci przypominają o obowiązku zabezpieczenia parkowanych samochodów. Przepisy dokładnie regulują kwestią zatrzymania i postoju. Kierujący pojazdem jest obowiązany w czasie postoju zabezpieczyć pojazd przed możliwością jego uruchomienia przez osobę niepowołaną oraz zachować inne środki ostrożności niezbędne do uniknięcia wypadku. Niestosowanie zaleceń grozi mandatem w wysokości do 500 zł.

Pamiętajmy, aby wysiadając z samochodu upewnić się, czy pojazd został właściwie zabezpieczony oraz czy nie utrudnia ruchu innym kierowcom i pieszym, a przede wszystkim nie stanowi zagrożenia dla ich zdrowia i życia.