Komenda Powiatowa Policji w Kutnie

Aktualności

Zobacz SPOT
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w Polsce
Dzielnicowy Bliżej Nas

Najczęściej czytane

 1. Kutnowski diler zatrzymany

  Krośniewiccy policjanci zatrzymali 21-letniego mężczyznę pod zarzutem handlu narkotykami. Funkcjonariusze zabezpieczyli znaczną ilość różnych środków psychoaktywnych. 21-latek odpowie za posiadanie i sprzedaż znacznej ilości używek. Za taki czyn grozi kara nawet do 10 lat więzienia. Decyzją sądu mężczyzna został aresztowany.

 2. Kondolencje

  Kondolencje dla rodziny zmarłego kolegi - funkcjonariusza Komendy Powiatowej Policji w Kutnie

 3. POWIATOWE ELIMINACJE POLICYJNEJ AKADEMII BEZPIECZEŃSTWA W KUTNIE

  30 października 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 9 w Kutnie odbyły się powiatowe eliminacje do wojewódzkiego konkursu sprawności fizycznej i wiedzy o bezpieczeństwie pn: „Policyjna Akademia Bezpieczeństwa". Patronat honorowy nad konkursem objął Prezydent Miasta Kutno Pan Zbigniew Burzyński.

 4. Dziękujemy za wspólnie spędzone Święto Policji 2019 !

  31 lipca 2019 roku , w drugim dniu obchodów Święta Policji w woj. łódzkim, na Rynku Manufaktury zorganizowaliśmy wyjątkowy PIKNIK. W godzinach przedpołudniowych plac zaczął wypełniać się mundurowymi, pojazdami i innymi sprzętem policyjnym oraz naszymi stoiskami prewencyjnymi. Atrakcji nie zabrakło do samego wieczora. Dziękujemy , że byliście z nami w to wyjątkowe Święto 100.Rocznicy powstania Policji Państwowej, za uśmiechy , wspólne zdjęcia i wszystkie miłe słowa.

 5. „60+ bezpieczni w ruchu drogowym”

  W tym roku, po raz drugi, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa oraz Policja – partner akcji, przystąpili do realizacji akcji informacyjno – edukacyjnej pod hasłem „60+ bezpieczni w ruchu drogowym”. Akcja skierowana jest do osób w wieku 60+. Z analizy danych wieku sprawców wypadków wynika, że duże zagrożenie powodują osoby starsze. Z danych Policji za 2016 r. wynika, że rowerzyści powyżej 60 roku życia byli sprawcami 479 wypadków, w których zginęło 67 osób, a 427 zostało rannych. Również z tych samych danych Policji za 2016 r. wynika, że kierowcy samochodów osobowych powyżej 60 roku życia, byli sprawcami 3419 wypadków, w których zginęło 255 osób, a 4129 zostało rannych.

 6. Zuchy z wizytą u kutnowskich policjantów

  Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kutnie gościli grupę zuchów działających przy Zespole Szkół w Byszewie. Podczas spotkania mali goście wysłuchali informacji na temat pracy policjantów.

 7. Bezpieczny senior

  Kutnowscy policjanci rozpoczęli kampanię zmierzającą do eliminowania zdarzeń związanych z oszustwami na tzw. „legendę”. Seniorzy to grupa szczególnie narażona na tego typu przestępstwa, dlatego policjanci będą docierać do osób starszych i informować ich o zagrożeniach.

 8. Ogólnopolskie działania „Kaskadowy pomiar prędkości”.

  8 listopada 2019 r. w całym kraju policjanci ruchu drogowego przeprowadzą działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Celem działań jest uświadamianie kierującym pojazdami, że nadmierna prędkość jest podstawową przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Działania mają na celu zapewnienie szeroko rozumianego bezpieczeństwa, dlatego funkcjonariusze będą reagować, poza wykroczeniami w postaci przekroczenia prędkości, również na inne naruszenia przepisów ruchu drogowego.

 9. Nowy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Kutnie

  Nadkomisarz Krzysztof Sztandera jest I- Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Kutnie. 18 sierpnia Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi insp. Andrzej Łapiński uroczyście wręczył I - Zastępcy rozkaz o powołaniu.

 10. Rusza kolejna edycja kampanii "Twoje światła-Nasze bezpieczeństwo"

  Rusza kolejna edycja kampanii „Twoje światła-Nasze bezpieczeństwo”. Wzorem lat ubiegłych kierujący będą mogli na wytypowanych stacjach kontroli pojazdów BEZPŁATNIE sprawdzić oświetlenie aut. Do wybranych punktów doprowadzi aplikacja Yanosik. Policjanci w tym czasie w szczególny sposób będą edukować w zakresie konieczności posiadania sprawnych świateł.

Linki

Tagi