Plany priorytetowe pracy dzielnicowych

Plany priorytetowe pracy dzielnicowych

Plan priorytetowy dla rejonu służbowego nr 1 w okresie 01.01.2024 - 30.06.2024 roku. - sporządziła  starszy sierżant Magda Palczewska
Opis zdiagnozowanego problemu.
W Kutnie w rejonie skweru przy ulicy Zamyskiego 9 w godzinach wieczornych,  dochodzi do naruszeń prawa w postaci spożywania alkoholu i zakłócania porządku publicznego. 

Zakładany cel do osiągnięcia. Celem będzie 70 procentowe wyeliminowanie w tym miejscu popełnienia wykroczeń z art. 43, UWTPiA oraz art. 51 KW. Cel należy uznać za osiągnięty po zmniejszeniu skarg lokalnej społeczności. Zapewnienie mieszkańcom bezpieczeństwa poprzez kontrole zagrożonego rejonu. Ujawnianie osób naruszających prawo oraz podjęcie wobec nich adekwatnych środków prawnych. Ocena planu priorytetowego oparta będzie na przeprowadzonych spotkaniach z mieszkańcami celem wyrażenia merytorycznej opinii o poprawie bezpieczeństwa we wskazanym rejonie oraz analizy KMZB, RSOW i rejestru interwencji Policji – SWD.

Proponowane działania. Kontrola wskazanego terenu w trakcie każdego obchodu rejonu służbowego przez cały okres działania planu priorytetowego, skierowanie pisma do Straży Miejskiej w Kutnie celem objęcia nadzorem powyższego terenu w ramach posiadanych kompetencji do dnia 15.01.2024r. Skierowanie pisma RPI KPP w Kutnie celem objęcia nadzorem powyższego terenu w ramach posiadanych kompetencji do dnia 15.01.2024r. Edukacja społeczeństwa na spotkaniach w okresie od 01-01-2024  roku do 30-06-2024 roku w zakresie właściwej reakcji na popełniane wykroczenia.

Informacje o podmiotach współpracujących.Straż Miejska w Kutnie w celu zwiększenia kontroli przez funkcjonariuszy pod kątem poprawy bezpieczeństwa,- patrole w rejonie ul. Zamoyskiego 9. Administracja RSM Pionier w Kutnie- informowanie mieszkańców o zagrożeniu.

 

Plan priorytetowy dla rejonu służbowego nr 2 w okresie 01.01.2024 – 30.06.2024roku. - sporządzony przez aspiranta Łukasza Majchrzaka
Opis zdiagnozowanego problemu.
W Kutnie, przy ul. Tarnowskiego 19 w godzinach popołudniowych i wieczornych, najczęściej weekendami dochodzi do naruszeń prawa w postaci spożywania alkoholu, przez grupujace się osoby. 

Zakładany cel do osiągnięcia. Celem będzie zminimalizowanie w tym miejscu popełniania wykroczeń z art. 43’UWTPiA. Ocena planu priorytetowego oparta będzie na przeprowadzanych spotkaniach z mieszkańcami celem wyrażenia merytorycznej opinii o poprawie bezpieczeństwa we wskazanym rejonie oraz analizy KMZB, RSOW i rejestru interwencji Policji -SWD. Miernik osiągnięcia poziomu przedstawionego celu zostaje określony na poziomie 70 % wyeliminowania popełnianych wykroczeń w w/w rejonie zagrożonym.

Proponowane działania. Kontrola wskazanego terenu w trakcie obchodu rejonu służbowego przez cały okres działania planu działania priorytetowego. Kontakt i współpraca z mieszkańcami w/w rejonu zagrożonego i edukacja społeczeństwa pod kątem poprawy ich bezpieczeństwa przez cały okres działania planu. Skierowanie pisma do Straży Miejskiej w Kutnie celem objęcia nadzorem powyższego terenu w ramach posiadanych kompetencji do dnia 10-01-2024 roku. Skierowanie pisma dla sił własnych komendy- Referatu Patrolowo Interwencyjnego KPP w Kutnie celem objęcia nadzorem powyższego terenu w ramach posiadanych kompetencji do dnia 10-01-2024 roku.

Informacje o podmiotach współpracujących. Straż Miejska w Kutnie w celu zwiększenia kontroli przez funkcjonariuszy pod kątem poprawy bezpieczeństwa,


 
Plan priorytetowy dla rejonu służbowego nr 3  w okresie 01.01.2024 - 30.06.2024 roku. - sporządzony przez młodszego aspiranta Arkadiusza Panasiuka
Opis zdiagnozowanego problemu.
W rejonie ulicy Szpitalnej 1A w rejonie bloku dochodzi do spożywania alkoholu w miejscu zabronionym w porze popołudniowej oraz wieczorowej. 

Zakładany cel do osiągnięcia. Celem będzie zminimalizowanie w tym miejscu popełniania wykroczeń z art. 43’ uwtpa . Ocena planu priorytetowego oparta będzie na przeprowadzanych spotkaniach z mieszkańcami, celem wyrażenia merytorycznej opinii o poprawie bezpieczeństwa we wskazanym rejonie oraz analizy KMZB, RSOW i rejestru interwencji Policji- SWD. Miernik osiągnięcia poziomu przedstawionego celu zostaje określony na poziomie 70% wyeliminowania popełnianych wykroczeń w w/w rejonie zagrożonym.

Proponowane działania.Kontrola wskazanego terenu w trakcie obchodu przez cały okres działania planu. Kontakt i współpraca z mieszkańcami w/w rejonu zagrożonego i ich edukacja pod kątem poprawy ich bezpieczeństwa przez cały okres działania planu. Sporządzenie pisma do Straży Miejskiej  w celu kierowania tam patroli w godzinach popołudniowych i wieczornych w piątki i soboty-  do dnia 15 stycznia 2024 roku, Współpraca z administracją TBS w Kutnie pod kątem poprawy bezpieczeństwa przez cały okres działania planu. Sporządzenie pisma do RPI KPP Kutno  w terminie do dnia 15 stycznia 2024 roku.

Informacje o podmiotach współpracujących.Straż Miejska Kutno – ujawnianie osób popełniających wykroczenia porządkowe w w/w rejonie oraz reakcja na popełniane wykroczenia. Administracja TBS w Kutnie – informowanie mieszkańców o zagrożeniu.

 

Plan priorytetowy dla rejonu służbowego nr 4 w okresie 01.01.2024 - 30.06.2024 roku. Sporządzony przez aspiranta sztabowego Łukasza Walczaka
Opis zdiagnozowanego problemu.
W Kutnie w rejonie budynku przy ulicy Jagiełły 15  - dochodzi do spożywania alkoholu w miejscu publicznym w ciągu całego dnia i pory wieczorowo-nocnej.


Zakładany cel do osiągnięcia. Celem będzie zminimalizowanie w tym miejscu popełniania wykroczeń z art. 43’ uwtpa . Cel będzie osiągnięty w przypadku zmniejszenia się skarg lokalnej społeczności oraz zmniejszenia nanoszenia tego zagrożenia na KMZB, RSOW, SWD. Miernik osiągnięcia poziomu przedstawionego celu zostaje określony na poziomie 70% wyeliminowania popełnianych wykroczeń w w/w rejonie zagrożonym.


Proponowane działania. Kontrola wskazanego terenu w trakcie obchodu przez cały okres działania planu. Kontakt i współpraca z mieszkańcami w/w rejonu zagrożonego i ich edukacja pod kątem poprawy ich bezpieczeństwa - wymiana informacji w przedmiotowej sprawie, prowadzenie spotkań przez cały okres działania planu. Sporządzenie pisma do Straży Miejskiej  w celu kierowania tam patroli w godzinach popołudniowych  do dnia 15 stycznia 2024 roku,Współpraca z administracją Spółdzielni Mieszkaniowej RSM Pionier w Kutnie pod kątem poprawy bezpieczeństwa oraz wymiany informacji przez cały okres działania planu. Sporządzenie pisma  RPI KPP Kutno celem dyslokowania w miarę możliwości służby patrolowej  w terminie do dnia 15 stycznia 2024 roku.

Informacje o podmiotach współpracujących. Straż Miejska Kutno – ujawnianie osób popełniających wykroczenia w w/w rejonie oraz reakcja na popełniane wykroczenia. Administracja Spółdzielni Mieszkaniowej RSM Pionier w Kutnie – informowanie mieszkańców o zagrożeniu.

 

Plan priorytetowy dla rejonu służbowego nr 5 w okresie 01.01.2024 - 30.06.2024 roku - sporządzony przez młodsza aspirant Anetę Smakowską
Opis zdiagnozowanego problemu.
W rejonie ul. Warszawskie Przedmieście 3 rejon w szczycie bloku, spozywanie alkoholu w miejscu publicznym w godzinach popołudniowych i wieczornych w ciągu całęgo tygodnia.

Zakładany cel do osiągnięcia. Celem będzie zminimalizowanie w tym miejscu popełnienia wykroczeń z art. 43’UWTPiA. Ocena planu priorytetowego oparta będzie na przeprowadzonych spotkaniach z mieszkańcami, celem wyrażenia merytorycznej opinii o poprawie bezpieczeństwa we wskazanym rejonie oraz analizy KMZB, RSOW, i rejestru interwencji Policji- SWD. Miernik osiągniecia poziomu przedstawionego celu zostaje określony na poziomie 70% wyeliminowania popełnionych wykroczeń w w/w rejonie zagrożonym.

Proponowane działania. Kontrola wskazanego terenu w trakcie obchodu przez cały okres działania planu. Kontakt i współpraca z mieszkańcami w/w rejonu zagrożonego i ich edukacja pod kątem poprawy ich bezpieczeństwa przez cały okres działania planu. Sporządzenie pisma do Straży Miejskiej w celu kierowania tam patroli w godzinach popołudniowych i wieczornych w ciągu całego tygodnia- do dnia 15 stycznia 2024 roku. Współpraca z Administracja Spółdzielni RSM Pionier w Kutnie przy ul. Grunwaldzkiej 10 przez cały okres działania planu. Sporządzenie pisma do RPI KPP Kutno w terminie do dnia 15 stycznia 2024 roku.

Informacje o podmiotach współpracujących. Straż Miejska Kutno- ujawnienie osób popełniających wykroczenia porządkowe w w/w rejonie oraz reakcja na popełnione wykroczenia  Administracja Spółdzielni RSM Pionier w Kutnie- informowanie mieszkańców o zagrożeniu  


Plan priorytetowy dla rejonu służbowego nr 6 w okresie 01.01.2024 roku - 30.06.2024 roku. - sporządzony przez młodszego aspiranta Tomasza Walczaka.
Opis zdiagnozowanego problemu.
Działania priorytetowe w rejonie służbowym nr 6 we wskazanym okresie będą ukierunkowane na problem spożywania alkoholu,  przez osoby grupujące się w rejonie ulicy Zamenhofa 14, na terenie przyległym do placu zabaw. Osoby gromadzą się w porze dziennej oraz wieczorowo-nocnej. 

Zakładany cel do osiągnięcia. Celem  będzie 70 procentowe wyeliminowanie w tym miejscu popełnienia wykroczeń z art. 43’UWTPiA. Cel należy uznać za osiągnięty po zmniejszeniu skarg lokalnej społeczności, poprawy  jej poczucia bezpieczeństwa, Zapewnienie mieszkańcom bezpieczeństwa poprzez kontrole zagrożonego rejonu.Ujawnianie osób naruszających prawo oraz podjęcie wobec nich adekwatnych środków prawnych. Ocena planu priorytetowego oparta będzie na przeprowadzanych spotkaniach ze społeczeństwem oraz analizy zgłoszeń do KMZB, RSOW i rejestru interwencji Policji – SWD.

Proponowane działania. Kontrola wskazanego terenu w trakcie obchodu rejonu służbowego przez cały okres działania planu priorytetowego. Skierowanie pisma do Straży Miejskiej w Kutnie celem objęcia nadzorem powyższego terenu w ramach posiadanych kompetencji do dnia 15.01.2024r. Skierowanie pisma dla sił własnych Komendy– Rewiru Patrolowo Interwencyjnego Policji w Kutnie, celem objęcia nadzorem powyższego terenu w ramach posiadanych kompetencji, do dnia 15.01.2024r. Edukacja społeczeństwa na spotkaniach w okresie od 01.01.2024r. - 30.06.2024r. w zakresie właściwej reakcji na popełniane wykroczenia. Do dnia 15.01.2024r przeprowadzone będą rozmowy z właścicielem sklepów z alkoholami znajdującym się w najbliższej okolicy, ul. Zamenhofa 14 celem poinformowania o odpowiedzialności prawnej wynikającej z art. 43 ust 1 uwtpia.


Informacje o podmiotach współpracujących. Straż Miejska w Kutnie w celu zwiększenia kontroli przez funkcjonariuszy pod kątem poprawy bezpieczeństwa – patrole w rejonie ul. Zamenhofa 14.

 

Plan priorytetowy dla rejonu służbowego nr 7 w okresie 01.01.2024 - 30.06.2024roku. - sporządzony przez młodszego aspiranta Grzegorza Langiewicza
Opis zdiagnozowanego problemu.
W Kutnie przy ulicy Kopernika 7 w rejonie placu zabaw,  dochodzi do naruszeń prawa w postaci spożywania alkoholu  w miejscu zabronionym w ciągu całego dnia i porze wieczorowo-nocnej.  

Zakładany cel do osiągnięcia.Miernik osiągnięcia poziomu przedstawionego celu zostaje określony na poziomie 80% wyeliminowania popełnionych wykroczeń w w/w rejonie zagrożonym. Ocena realizacji planu priorytetowego oparta będzie na przeprowadzeniu spotkań z mieszkańcami i zarządem wspólnoty mieszkaniowej „Kopernika 7” oraz analizy zgłoszeń do KMZB, RSOW i rejestru interwencji Policji SWD.


Proponowane działania. Systematyczne kontrole wskazanego rejonu zagrożonego przez dzielnicowego – oddziaływanie prewencyjne, represyjne wobec sprawców przestępstw i wykroczeń przez cały okres funkcjonowania planu. Skierowanie wniosku o dyslokowanie patroli RPI w rejon bloku przy ul. Kopernika 7 plac zabaw w porze dziennej oraz wieczorowej, stanowcze reagowanie na przestępstwa i wykroczenia – termin do 15.01.2024 roku Spotkanie z Komendantem Straży Miejskiej o  dyslokowanie podległych służb w rejonie bloku przy ul. Kopernika 7 plac zabaw w porze dziennej oraz wieczorowej – termin do 15.01.2024 roku. Kontakt i współpraca z mieszkańcami w/w rejonu zagrożonego i ich edukacja pod kątem poprawy ich bezpieczeństwa, wymiana informacji w przedmiotowej sprawie, prowadzenie spotkań na temat zgłaszania incydentów zachowania niezgodnego z prawem – przez cały okres działania priorytetowego.

Informacje o podmiotach współpracujących. Straż Miejska w celu zwiększenia kontroli przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej pod kątem poprawy bezpieczeństwa, Administracja Wspólnoty Mieszkaniowej „Kopernika 7” w celu informowania mieszkańców o zagrożeniach.


 
Plan priorytetowy dla rejonu służbowego nr 8  w okresie 01.01.2024 roku - 30.06.2024 roku. - sporządzony przez aspiranta sztabowego Łukasza Sroczyńskiego
Opis zdiagnozowanego problemu.
W rejonie przyległym do sklepu Żabka w Kutnie, przy ul. Korczaka 2 dochodzi do naruszeń prawa w postaci spożywania alkoholu w godzinach  wieczorowo-nocnych tj.  od  godz. 16:00 do 23:00 od poniedziałku do niedzieli.

Zakładany cel do osiągnięcia. Miernik osiągnięcia poziomu przedstawionego celu zostaje określony na poziomie 70 % wyeliminowania popełnionych wykroczeń w w/w rejonie zagrożonym.

Proponowane działania. Kontrola wskazanego terenu zagrożonego i konsekwentne ściganie zgłaszanych i ujawnianych wykroczeń szczególnie uciążliwych  w tym rejonie przez cały okres działania planu priorytetowego. Skierowanie wniosku o dyslokowanie patroli RPI KPP Kutno do dnia 15.01.2024 roku, celem objęcia nadzorem powyższego terenu, poprzez oddziaływanie prewencyjne i represyjne wobec sprawców popełnianych wykroczeń. Spotkanie z Komendantem Straży Miejskiej Kutno w terminie do 15.01.2024 roku dotyczące dyslokowania podległych mu funkcjonariuszy  w rejon sklepu przy  ul. Korczaka 2. Współpraca z pobliskimi mieszkańcami oraz pracownikami sklepu Żabka w Kutnie,  przy ul. Korczaka 2 przez cały okres działania planu priorytetowego

Informacje o podmiotach współpracujących. Straż Miejska w Kutnie w celu zwiększenia kontroli przez funkcjonariuszy,  pod kątem poprawy  bezpieczeństwa – patrole w rejonie sklepu Żabka  w Kutnie, przy ul. Korczaka 2 w Kutnie


Plan priorytetowy dla rejonu służbowego nr 9 w okresie 01.01.2024 roku. - 30.06.2024 roku. - sporządzony przez starszego sierżanta Patrycję Kowalczyk - Gzulę.
Opis zdiagnozowanego problemu.
W Kutnie, przy ul. Sadowej 2 na terenie przyległym do sklepu spożywczego, dochodzi do naruszeń prawa w postaci spożywania alkoholu w godzinach  wieczorowo-nocnych tj.  od  godz. 16:00 do 22:00 od poniedziałku do soboty.


Zakładany cel do osiągnięcia. Miernik osiągnięcia poziomu przedstawionego celu zostaje określony na poziomie 70 % wyeliminowania popełnionych wykroczeń w w/w rejonie zagrożonym. Ocena planu priorytetowego oparta będzie na przeprowadzanych spotkaniach z mieszkańcami oraz handlowcami w/w sklepu,  celem wyrażenia merytorycznej opinii o poprawie bezpieczeństwa we wskazanym rejonie oraz analizy RSOW, i rejestru interwencji Policji-SWD

Proponowane działania. Kontrola wskazanego terenu zagrożonego i konsekwentne ściganie zgłaszanych i ujawnianych wykroczeń szczególnie uciążliwych  w tym rejonie przez cały okres działania planu priorytetowego. Skierowanie wniosku o dyslokowanie patroli RPI KPP Kutno do dnia 15.01.2024 roku, celem objęcia nadzorem powyższego terenu, poprzez oddziaływanie prewencyjne i represyjne wobec sprawców popełnianych wykroczeń. Skierowanie wniosku do Komendanta Straży Miejskiej Kutno w terminie do 15.01.2024 roku o dyslokowanie podległych funkcjonariuszy w rejon sklepu przy  ul. Sadowej 2. Współpraca z pobliskimi mieszkańcami oraz pracownikami sklepu  przy ul. Sadowej 2 przez cały okres działania planu priorytetowego

Informacje o podmiotach współpracujących. Straż Miejska w Kutnie w celu zwiększenia kontroli przez funkcjonariuszy,  pod kątem poprawy  bezpieczeństwa – patrole w rejonie sklepu spożywczego przy ul. Sadowej 2 w Kutnie
 


Plan priorytetowy dla rejonu służbowego nr 10 w okresie 01.01.2024 roku - 30.06.2024 roku. - sporządzony przez aspiranta Maciej Rybicki
Opis zdiagnozowanego problemu. 
W miejscowości Gołębiew Nowy na parkingu samochodowym za paczkomatem impost - dochodzi do zaśmiecania oraz spożywania alkoholu. Do naruszeń prawa dochodzi w różnych porach dnia oraz porach wieczorowych w ciągu całego tygodnia.


Zakładany cel do osiągnięcia. Miernik osiągnięcia poziomu przedstawionego celu zostaje określony na poziomie 80%  wyeliminowania popełnionych wykroczeń w w/w rejonie. Ocena planu priorytetowego oparta będzie na przeprowadzanych spotkaniach z mieszkańcami oraz pracownikami sklepu DINO, celem wyrażenia merytorycznej opinii o poprawie bezpieczeństwa we wskazanym rejonie oraz analizy RSOW, KMZB i rejestru interwencji Policji -SWD.


Proponowane działania. Kontrole wskazanego terenu zagrożonego i konsekwentne ścigane zgłaszanych i ujawnianych wykroczeń szczególnie uciążliwych w tym rejonie przez cały okres działania planu priorytetowego. Skierowanie wniosku o dyslokowanie patroli RPI KPP Kutno do dnia 15.01.2024 roku, celem objęcia nadzorem powyższego terenu, poprzez oddziaływanie prewencyjne i represyjne wobec sprawców popełnianych wykroczeń. Współpraca pobliskimi mieszkańcami, oraz pracownikami sklepu Dino  poprzez przekazywanie informacji dzielnicowemu lub zgłaszanie pod nr alarmowy w przypadku zauważenia osób naruszających prawo przez cały okres działania planu priorytetowego. Systematyczne kontrole wskazanego rejonu przez dzielnicowego- oddziaływanie prewencyjne i represyjne wobec sprawców popełnianych wykroczeń przez cały okres działania planu priorytetowego.


Informacje o podmiotach współpracujących. Kierownik sklepu Dino( kontrola wskazanego miejsca, przekazanie informacji pod numer alarmowy w przypadku ujawnienia czynu zabronionego). Urząd Gminy Kutno- informowanie mieszkańców o zagrożeniach.


 
Plan priorytetowy dla rejonu służbowego nr 11 w okresie 01.01.2024 roku. - 30.06.2024 roku. - sporządzony przez aspiranta sztabowego Rafała Olczaka
Opis zdiagnozowanego problemu.
W miejscowości Strzegocin w rejonie duktów wjazdowych do lasu dochodzi do naruszeń prawa w postaci zaśmiecania oraz nadużywania alkoholu . Do naruszeń prawa we wskazanym rejonie dochodzi w różnych porach dnia oraz porach wieczorowo nocnych.
   
Zakładany cel do osiągnięcia. Miernik osiągnięcia poziomu przedstawionego celu zostaje określony na poziomie 80 proc wyeliminowania popełnianych wykroczeń w w/w rejonie.Ocena planu priorytetowego oparta będzie na przeprowadzanych spotkaniach z mieszkańcami ,leśniczym Leśnictwa Julinki, celem wyrażenia merytorycznej opinii o poprawie bezpieczeństwa we wskazanym rejonie oraz analizy RSOW,KMZB i rejestru interwencji Policji-SWD.

Proponowane działania. Zwiększenie kontroli miejsca prze służby patrolowe i służbę obchodową dzielnicowego w całym okresie  działania priorytetowego, współpraca z mieszkańcami w/w rejonu zagrożonego pod kątem poprawy bezpieczeństwa- w całym okresie działania priorytetowego, przeprowadzenie spotkania z leśniczym Leśnictwa Julinki -  15 luty 2024r, wspólne służby z f-szami Straży Leśnej – w całym okresie działania priorytetowego. Skierowanie pisma do komendanta Straży Leśnej z siedzibą w Nadleśnictwie Chrosno- styczeń  20204r

Informacje o podmiotach współpracujących. Leśniczy Leśnictwa Julinki, Straż Leśna Nadleśnictwa Chrosno. Urząd Gminy Kutno informowanie mieszkańców o zagrożeniach.

 


Plan priorytetowy dla rejonu służbowego nr 12 w okresie 01.01.2024 roku.- 30.06.2024 roku. - sporządzony przez aspiranta sztabowego Andrzej Rosiak
Opis zdiagnozowanego problemu.
Na terenie podległym rejonu 12 gm. w trakcie rozmów z mieszkańcami, naniesienia zagrożenia na Krajową Mapę Zagrożeń problemem w rejonie numer 12 gm. Krzyżanów jest naruszenie prawa przez osoby spożywające  alkohol w godzinach popołudniowo-wieczornych.

Zakładany cel do osiągnięcia. Miernik osiągnięcia poziomu przedstawionego celu zostaje określony na poziomie 85% wyeliminowania popełnianych wykroczeń w w/w rejonie służbowym. Ocena planu priorytetowego oparta będzie na przeprowadzanych spotkaniach z mieszkańcami, celem wyrażenia merytorycznej opinii o poprawie bezpieczeństwa we wskazanym rejonie oraz analizy RSOW, KMZB i rejestru interwencji Policji-SWD

Proponowane działania. Kontrolowanie przez terenowego dzielnicowego wyznaczonego miejsca zagrożonego o różnych porach dnia i zdecydowane działania wobec sprawców dopuszczających się naruszeń prawa-od stycznia  do czerwca 2024 roku. Przeprowadzenie spotkania/rozmów wśród mieszkańców w celu wymiany informacji dotyczących nasilenia lub spadku poziomu zagrożenia przez cały okres trwania planu priorytetowego. Przeprowadzenie spotkania z Sołtysem wsi w Kaszewy Kościelne- od stycznia  do czerwca 2024 roku.

Informacje o podmiotach współpracujących. Sołectwo w miejscowości Kaszewy Kościelne - informowanie mieszkańców o zagrożeniach i prawidłowej reakcji na naruszenia prawa.

 


Plan priorytetowy dla rejonu służbowego nr 13 w okresie 01.01.2024 roku - 30.06.2024 roku. - sporządzony przez aspiranta Jacka Adamka
Opis zdiagnozowanego problemu.
W rejonie kompleksu leśnego Siemianów gmina Strzelce dochodzi do naruszeń prawa w postaci nielegalnej wycinki i kradzieży drzewa w ciągu całego dnia i porze wieczorowo nocnej.

Zakładany cel do osiągnięcia. Miernik osiągnięcia poziomu przedstawionego celu zostaje osiągnięty na poziomie 80 %, wyeliminowania popełnionych wykroczeń i przestępstw w w/w rejonie.  Ocena planu priorytetowego oparta będzie na przeprowadzonych spotkaniach z funkcjonariuszami straży leśnej oraz leśniczym analizy zgłoszeń do KMZB, RSOW i rejestru interwencji Policji- SWD.

Proponowane działania: Konsekwentne ściganie zgłaszanych i ujawnianych wykroczeń szczególnie uciążliwych w tym rejonie - przez cały okres planu. Zwiększenie kontroli rejonu lasu w miejscowości Siemianów - przez cały okres. Współpraca z mieszkańcami w/w rejonu zagrożonego pod kątem poprawy bezpieczeństwa oraz faktu nielegalnej wycinki drzew- przez cały okres. Przeprowadzanie spotkań z Komendantem Straży Leśnej oraz leśniczym z zagrożonego rejonu w celu wzmożenia przez te służby patrolowania w/w rejony- przez cały okres.. Współpraca z Nadleśnictwem Kutno z/s W Chrośnie pod kątem eliminacji zagrożenia- przez cały okres. Systematyczne kontrole wskazanego rejonu przez dzielnicowego, oddziaływanie prewencyjne i represyjne wobec sprawców popełnianych wykroczeń przez cały czas działania planu- przez cały okres.

Informacje o podmiotach współpracujących. Urząd Gminy w Strzelcach informowanie mieszkańców o zagrożeniach. Straż Leśną oraz nadleśnictwem Kutno w celu dokonania kontroli zagrożonego rejonu. Leśniczy zarządzający terenem lasu Siemianów.

 

Plan priorytetowy dla rejonu służbowego nr 14 w okresie 01.01.2024 roku - 30.06.2023 roku. - sporządzony przez starszego aspiranta Rafael Stankiewicz
Opis zdiagnozowanego problemu.
W rejonie m. Wola Chruścińska 1-2, gm. Łanięta – przy drodze w kierunku m. Świeciny, dochodzi do naruszeń prawa w postaci zaśmiecania tego terenu w ciągu całego dnia i pory wieczorowo-nocnej w ciągu całego tygodnia.


Zakładany cel do osiągnięcia. Miernik osiągnięcia poziomu przedstawionego celu zostaje określony na poziomie 90% wyeliminowania popełnianych wykroczeń w w/w rejonie zagrożonym. Ocena planu priorytetowego oparta będzie na przeprowadzonych spotkaniach z mieszkańcami celem wyrażenia merytorycznej opinii o poprawie bezpieczeństwa we wskazanym rejonie oraz analizy zgłoszeń do KMZB, RSOW i rejestru interwencji Policji – SWD.

Proponowane działania. Konsekwentne ściganie zgłaszanych i ujawnianych wykroczeń szczególnie uciążliwych w tym rejonie podczas obchodu rejonu służbowego i kontroli wskazanego rejonu zagrożonego - przez cały okres działania priorytetowego, Kontakt i współpraca z mieszkańcami w/w rejonu zagrożonego i ich edukacja pod kątem poprawy ich bezpieczeństwa - wymiana informacji w przedmiotowej sprawie, prowadzenie spotkań na temat zgłaszania incydentów zachowania niezgodnego z prawem - przez cały okres działania priorytetowego,, Przeprowadzenie spotkania z kierownikiem RPI WP KPP Kutno celem dyslokowania patroli w rejon zagrożony w porze dziennej i wieczorowo-nocnej – stanowcze reagowanie na popełniane przestępstwa i wykroczenia, oddziaływanie prewencyjne – w terminie do dnia 15 stycznia  2024 roku. Współpraca z Urzędem Gminy Łanięta pod kątem poprawy bezpieczeństwa - przez cały okres działania priorytetowego.

Informacje o podmiotach współpracujących. Urząd Gminy Łanięta - informowanie mieszkańców o zagrożeniach na spotkaniach,  itp.

 

Plan priorytetowy  dla rejonu służbowego nr 15 w  okresie 01.01.2024 roku. do 30.06.2024 roku. - sporządzony przez młodszego aspiranta Roberta Lewandowskiego
Opis zdiagnozowanego problemu.
Par Miejski w Żychlinie usytuowany w rejonie ulic Barlickiego, Aleje Racławickie, Kościuszki, Młyńska, gdzie dochodzi do spotykania się osób małoletnich  zagrożonych demoralizacją, spożywania alkoholu w ciągu dnia oraz pory wieczorowo – nocnej.

Zakładany cel do osiągnięcia. Miernik osiągnięcia przestawionego celu zostaje zaplanowany na poziomie 90% - 100 % wyeliminowania popełnianych wykroczeń w podanym  rejonie. Ocena planu priorytetowego oparta będzie na przeprowadzonych spotkaniach z mieszkańcami oraz analizy zgłoszeń do KMZB, RSOW i rejestru interwencji Policji 

Proponowane działania. Ściganie zgłaszanych i ujawnionych wykroczeń szczególnie uciążliwych. Kontakt i współpraca z mieszkańcami w/w rejonu oraz edukacja pod kątem poprawy bezpieczeństwa w danym rejonie 
Realizacja pkt 1-2 będzie przebiegać przez cały czas prowadzonego działania priorytetowego bądź do eliminacji w/w zagrożenia.

Informacje o podmiotach współpracujących. Lokalna Społęczność.

 

Plan priorytetowy  dla rejonu służbowego nr 16 w okresie 01.01.2024 roku. do 30.06.2024 roku. - sporządzony przez mł. asp. Rafał Mroziak 
Opis zdiagnozowanego problemu
Spożywanie alkoholu, zaśmiecanie oraz zakłócanie ładu i porządku publicznego przez osoby przebywające w rejonie Lewiatan przy ulicy Narutowicza 83 a oraz terenów zielonych.

Zakładany cel do osiągnięcia. Działania zmierzające do eliminacji zjawiska w 80% - 90% .Sposobem oceny wykonania planu będzie ocena działań w oparciu o opinię lokalnej społeczności oraz Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. 

Proponowane działania. Kontrole  wskazanego miejsca przez Policję. Reagowanie na  ujawnione przypadki   łamania  prawa, działania prowadzone będą na bieżąco. Systematyczny kontakt z przedstawicielką sklepu w celu oceny częstotliwości i skali występowania  problemu oraz stopnia jego zniwelowania.

Informacje o podmiotach współpracujących. Kontakt z włąścicielem sklepu, kontakt ze Spółdzielnią Mieszkaniową " Wspólny Dom"

 

Plan priorytetowy  dla rejonu służbowego nr 17 w okresie 01.01.2024 roku. do 30.06.2024 roku. - sporządzony przez sierżant sztabowy Adriannę Zawadzką
Opis zdiagnozowanego problemu.
Nieprawidłowe parkowanie (parkowanie na terenach zielonych) w rejonie bloków przy ul. Łąkowa 9, Łąkowa 11a w Żychlinie.


Zakładany cel do osiągnięcia. Zmniejszenie ilości popełnionych wykroczeń. Zakładany poziom realizacji zadania wyrażony w wartościach procentowych to 85%.

Proponowane działania. Monitoring  portalu  KMZB celem pozyskania  informacji  od strony społecznej. Monitoring  danego terenu pod kątem weryfikacji stanu  rzeczywistego przez służbę patrolową i obchodową. Reakcja Policji na  ujawnione przypadki naruszeń obowiązujących przepisów.  Edukacja społeczeństwa na spotkaniach. Rozpropagowanie kampanii "Trawnik to nie parking". Działania prowadzone będą na bieżąco.

Informacje o podmiotach współpracujących. Spółdzielnia Mieszkaniowa ul. Traugutta 22a w Żychlinie – zarządca terenu Urząd Gminy w Żychlinie


 
Plan priorytetowy dla rejonu służbowego nr 18 w okresie 01.01.2024 roku. do 30.06.2024 roku. -sporządzony w zastępstwie  przez  aspirant sztabowy Grzegorz Rosiński
Opis zdiagnozowanego problemu.
Problemami na terenie rejonu służbowego D-18 w  miejscowości  Budzyń w rejonie sklepu spożywczo - przemysłowego jest spozywanie napojów alkoholowych.

Zakładany cel do osiągnięcia. Wyeliminowanie w powyzszym rejonie zjawiska jakim jest spożywanie alkoholu w miejscu publicznym. Sposobem oceny jego realizacji będzie ocena efektywności działania przez lokalną społeczność. Miernik osiągnięcia zamierzonego celu w przedziale od 75-85%.

Proponowane działania. Częstsze kontrole w rejonie miejscowości Budzyń w godzinach otwarcia sklepu. Nasilenie kontroli osób przebywających we wskazanym rejonie. Egzekwowanie popełnionych wykroczeń w drodze postępowania mandatowego, w sporadycznych przypadkach pouczenia.
      
Informacje o podmiotach współpracujących. Lokalna społeczność. Współpraca z przedstawicielami sklepu

.

Plan priorytetowy dla rejonu służbowego nr 19 w okresie 01.01.2024 roku do 30.01.2024 roku. - sporządzony przez mł. asp. Damian Łacheta
Opis zdiagnozowanego problemu.
Niezachowanie zwykłych oraz nakazowych środków ostrożności podczas trzymania psów w miejscowościach Podgajew oraz Gajew, Gmina Oporów przez ich właścicieli. Psy bez opieki mogą stwarzać zagrożenie dla osób poruszających się pod drogach publicznych.

Zakładany cel do osiągnięcia.
Całkowite wyeliminowanie zjawiska wskazanego powyżej zagrożenia.

Proponowane działania.  Realizacja działań będzie przebiegać przez cały okres zaplanowanego przedsięwzięcia.
Kontrole wskazanego miejsca przez policję o różnych porach dnia. Reagowanie na ujawnione przypadki łamania prawa. Systematyczny kontakt lokalną społęcznością.


Informacje o podmiotach współpracujących. Urząd Gminy Oporów. Lokalna społeczność.

 

Plan priorytetowy dla rejonu służbowego nr 20 w okresie 01.01.2024 roku. do 30.06.2024 roku. - sporządzony przez st. asp. Huberta Kowalskiego
Opis zdiagnozowanego problemu.
Wałęsające się psy nad którymi ich właściciele nie sprawują odpowiedniej opieki, nie zachowują zwykłych środków ostrożności przy trzymaniu psów. Wolno biegające psy stwarzają zagrożenie dla postronnych osób, które mogą przez te psy zostać zaatakowane i pogryzione. Ponadto wolno biegające psy stwarzają zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym biegając po drogach. Do opisywanego zagrożenia dochodzi na terenie miejscowości Kręcieszki, gm. Bedlno.

Zakładany cel do osiągnięcia. Ograniczenie a nawet całkowite wyeliminowanie przypadków bezpańsko biegających psów po terenie miejscowości Kręcieszki, gm. Bedlno oraz zwiększenie świadomości mieszkańców miejscowości Kręcieszki na okoliczność skutków prawnych wynikających z niewywiązania się z obowiązku zachowania środków ostrożności przy trzymaniu psów. Sposób oceny realizacji celu będzie miał charakter zamknięty.

Proponowane działania. Informowanie mieszkańców miejscowości Kręcieszki o skutkach prawnych wynikających z nie zachowania środków ostrożności przy trzymaniu psów poprzez prowadzenie spotkań z mieszkańcami oraz skierowanie stosownego pisma do Sołtysa miejscowości Kręcieszki z prośbą o przekazanie go mieszkańcom miejscowości Kręcieszki.od dnia 01.01.2024 roku do dnia 30.06.2024 roku
Systematyczne kontrole rejonu miejscowości Kręcieszki przez dzielnicowego oraz funkcjonariuszy Ogniwa Prewencji w Komisariacie Policji w Żychlinie celem ujawniania przypadków nie zachowania środków ostrożności przy trzymaniu psów przez ich właścicieli/opiekunów a w przypadku ich ujawnienia stosowanie wobec sprawców wykroczeń środków represyjnych przewidzianych prawem – od dnia 01.01.2024 roku do dnia 30.06.2024 roku.
       
Informacje o podmiotach współpracujących.
Wystosowanie stosownego pisma do Sołtysa miejscowości Kręcieszki z prośbą o przekazanie go mieszkańcom miejscowości Kręcieszki.

 

Plan priorytetowy dla rejonu służbowego nr 21 w okresie 01.01.2024 roku do 30.06.2024 roku - sporządzony przez mł. asp. Rafała Pałasza
Opis zdiagnozowanego problemu.
W miejscowości Krośniewice ul. Pl. Wolności przystanek autobusowy PKS. W weekendy jak i w dni robocze w porach wieczorowo nocnych dochodzi do zaśmiecania miejsca publicznego

Zakładany cel do osiągnięcia. Zakłada się, że po zrealizowaniu planu działania priorytetowego odnotowany zostanie spadek ilości popełnianych wykroczeń w danym rejonie zagrożonym o 50% w stosunku do okresu 6 miesięcy poprzedzające wprowadzenie planu priorytetowego oraz wzrost poczucia bezpieczeństwa mieszkańców.

Proponowane działania. W miesiącu styczniu 2024r. kontakt z Urzędem Miasta w Krośniewicach celem rozpowszechnienia wśród mieszkańców informacji o realizowanym planie działania priorytetowego. W miesiącu marcu 2024 roku zorganizowanie wraz z profilaktykiem KPP Kutno cyklu prelekcji dla uczniów Szkoły Podstawowej i Zespołu Szkół w Krośniewicach z zakresu odpowiedzialności prawnej za popełniane przestępstwa i wykroczenia w szczególności za zaśmiecanie miejsca publicznego, propagowanie udziału dzieci i młodzieży wraz z rodzicami w ogólnopolskiej akcji ,, sprzątanie świata”. Systematyczne kontrole wskazanego rejonu zagrożonego- oddziaływanie prewencyjne, represyjne wobec przestępstw i wykroczeń podczas pełnionych służb obchodowych. Za pośrednictwem bezpośredniego przełożonego dyslokowanie patroli z KP Krośniewice w  rejon przystanku autobusowego celem stanowczego reagowania na przestępstwa i wykroczenia, ujawnianie ich sprawców oraz oddziaływanie prewencyjne przez funkcjonariuszy Policji przez cały okres funkcjonowania planu tj. od 01.01.2024r do 30.06.2024r.


Informacje o podmiotach współpracujących. Urząd Miasta w Krośniewicach, pracownik zajmujący się obsługą monitoringu miejskiego, rozpowszechnianie wśród mieszkańców informacji odnośnie realizowanym planie działania. Wymiana informacji odnośnie ujawnienia potencjalnych sprawców popełnionych wykroczeń. Szkoła podstawowa i Zespół szkół w Krośniewicach – zorganizowanie prelekcji dla uczniów z zakresu odpowiedzialności prawnej za popełniane przestępstwa i wykroczenia, propagowanie udziału dzieci i młodzieży wraz z rodzicami w ogólnopolskiej akcji ,, sprzątanie świata”Wydział kryminalny KPP Kutno – pomoc we wspólnych działaniach w lesie w Grodnie pod kątem ujawnienia osób podejrzanych o posiadanie środków odurzających i psychotropowych, z jednoczesnym ujawnianiem wykroczeń zaśmiecania miejsca publicznego.


 
Plan priorytetowy dla rejonu służbowego nr 22 w okresie 01.01.2024 roku do 30.06.2024 roku -sporządzony przez asp. szt. Waldemara Kacprowicza
Opis zdiagnozowanego problemu. 
W Krośniewicach na ul. Poznańskiej 4a w rejonie sklepu spożywczego dochodzi do spożywania alkoholu w miejscu publicznym.


Zakładany cel do osiągnięcia. Zakłada się, że po zrealizowaniu planu priorytetowego odnotowany zostanie spadek wykroczeń dot. spożywania alkoholu o 50% w stosunku do 2 odnotowanych w okresie 2 miesięcy poprzedzających wprowadzenie planu działania priorytetowego oraz wzrost poczucia bezpieczeństwa mieszkańców. W w/w rejonie służbowym na podstawie przeprowadzonej analizy stanu zagrożenia i zgłoszeń do KMBZ cel zostanie zaplanowany na poziomie 50% wyeliminowania popełnianych wykroczeń.

Proponowane działania. Do dnia 15.01.2024r skierowanie informacji do Urzędu Miejskiego w Krośniewicach z prośbą o rozpowszechnienie informacji wśród mieszkańców o realizowanym przez dzielnicowego planie działania priorytetowego, systematyczne kontrole wskazanego rejonu zagrożonego przez dzielnicowego podczas służb obchodowych – oddziaływanie prewencyjne  , represyjne wobec sprawców przestępstw i wykroczeń przez cały okres funkcjonowania plany priorytetowego w okresie od 1 stycznia 2024r do 30 czerwca 2024r. Za pośrednictwe bezpośredniego przełożonego dyslokowanie patroli z KP Krośniewice zadarniowanie  służb patrolowych  w rejon ulicy Poznańskiej celem stanowczego reagowania na przestępstwa i wykroczenia w tym ujawnianie ich sprawców  oraz oddziaływanie prewencyjne przez innych funkcjonariuszy Policji przez cały okres funkcjonowania planu tj.od 01.01.2024r do 30.06.2024r. Utrzymanie stałego kontaktu z zarządcą  obiektu w terminie od 01.01.2024r do 30.06.2024r. W miesiącu kwietniu przeprowadzenie pogadanki z młodzieżą Szkoły Podstawowej w Krośniewicach na temat problemów alkoholowych , a także  uzależnień i odpowiedzialności prawnej za popełnianie wykroczeń. Do dnia 31. 06.2024r przed końcowym etapem realizacji planu priorytetowego przeprowadzenie badań w celu określenia poczucia bezpieczeństwa mieszkańców w rejonie nr. 22.


Informacje o podmiotach współpracujących. Urząd Miejski w Krośniewicach ul.Poznańska 5 - rozpowszechnienie  wśród mieszkańców informacji o realizowanym przez dzielnicowego planie działania priorytetowego ( plakaty , informacje umieszczone na tablicy ogłoszeń). Miejski  Ośrodek Pomocy Społecznej w Krośniewicach  ul.Poznańska15. Krośniewicach ul.Poznańska 5 - rozpowszechnienie  wśród mieszkańców informacji realizowanym przez dzielnicowego planie działania priorytetowego ( plakaty , informacje umieszczone na tablicy ogłoszeń). Zarząd Wspólnoty Mieszkaniowej przy ul.Poznańskiej 5 w Krośniewicach - umieszczenie  informacji o realizowanym planie działania priorytetowego przez dzielnicowego. Sklep ogólnospożywczy Krośniewice ul.Poznańska  4a.- stały kontakt z właścicielem pod kątem zgłaszania wszelkich nieprawidłowości.


 
Plan priorytetowy dla rejonu służbowego nr 23 w okresie  01.01.2024 roku. do 30.06.2024 roku - sporządzony przez asp. szt. Krzysztof Dąbrowski
Opis zdiagnozowanego problemu.
Miejscowośći Kajew w rojnie przystanku autobusowego OSP Kajew w godzinach popołudniowych oraz wieczorno – nocnych dochodzi do spożywania alkoholu, oraz zaśmiecania.


Zakładany cel do osiągnięcia. Zakłada się że po realizacji planu działań priorytetowego odnotowany zostanie spadek ilości popełnianych wykroczeń w danym rejonie zagrożonym o 50%  w stosunku do okresu 6 miesięcy poprzedzające wprowadzeniu planu, oraz wzrost poczucia bezpieczeństwa mieszkańców. Sposób oceny realizacji celu będzie miał charakter zamknięty. Miernik osiągnięcia przedstawionego celu zostanie zaplanowany 50 % wyeliminowania popełnianych wykroczeń  w/w rejonie na podstawie przeprowadzenia analizy stanu zagrożenia dla rejonu służbowego i zgłoszeń do KMZB 


Proponowane działania. Kontakt z Urzędem Miasta i Gminy w Krośniewicach celem rozpowszechniania wśród mieszkańców informacji o realizowanym planie działania priorytetowego- realizacja styczeń 2024 roku. Systematyczne kontrolowanie wskazanego miejsca – oddziaływanie prewencyjne, represyjne wobec osób popełniających przestępstwa i wykroczenia podczas pełnionych służ obchodowych. Spotkania z młodzieżą, nauczycielami oraz rodzicami pod kątem uświadamiania zagrożeń wynikających z opisanych zachowań, a także z ewentualnych konsekwencji karno - prawnych – realizacja w miesiącach  marcu 2024 roku.  Z pośrednictwem bezpośredniego przełożonego dyslokowanie patroli z KP Krośniewice w rejonie wskazanym, celem stanowczego reagowania na przestępstwa i wykroczenia których dopuszczają  się sprawcy – realizacja 01.01.2024 do 01.06.2024 roku 


Informacje o podmiotach współpracujących. Urząd Miasta i Gminy w Krośniewicach rozpowszechnianie wśród mieszkańców informacji odnośnie  realizowanym planie działania. Wymiana Informacji odnośnie ujawnianych potencjalnych sprawców wykroczeń. Sołtys i radni wsi Kajew propagowanie udziału dzieci i młodzieży wraz z rodzicami w ogólnopolskiej akcji „sprzątanie świata „Właściciel i pracownicy stacji benzynowej „Orlen”, oraz sklepu spożywczo – monopolowego „Livo” (przy w/w terenie) uświadamianie mieszkańców  podczas prowadzenia z nimi rozmów na temat skutków spożywania alkoholu i zagrożeniami dla zdrowia na które ma zły skutek picia alkoholu.


 
Plan priorytetowy dla rejonu służbowego nr 24 w okresie  01.01.2024 roku. do 30.06.2024 roku - sporządzony przez mł.asp. Malwinę Kisiel
Opis zdiagnozowanego problemu.
W miejscowości Grodno I i II  w rejonie akwenów wodnych dochodzi do zaśmiecania miejsca publicznego, zakłócania ciszy nocnej przez grupującą się młodzież spożywającą alkohol.

Zakładany cel do osiągnięcia. Zakłada się, że po zrealizowaniu planu działania priorytetowego odnotowany zostanie spadek  ilości popełnianych wykroczeń w danym rejonie zagrożonym o 50% w stosunku do okresu 6 miesięcy poprzedzające wprowadzenie planu priorytetowego oraz wzrost poczucia bezpieczeństwa mieszkańców .  


Proponowane działania. W miesiącu styczniu 2024 roku kontakt z Urzędem Gminy w Nowych Ostrowach celem  rozpowszechnienia wśród mieszkańców informacji o realizowanym planie działania priorytetowego, w  miesiącu marcu 2024 roku przeprowadzenie spotkania ze społeczeństwem  dla mieszkańców na podległym rejonie służbowym w celu poinformowania o wdrożeniu planu działania priorytetowego,wymiany informacji i wypracowania zakresu i form współpracy, w miesiącu kwietniu 2024 roku zorganizowanie wraz z profilaktykiem KPP Kutno cyklu prelekcji dla uczniów Szkoły Podstawowej w Imielnie  z zakresu odpowiedzialności prawnej za popełnione przestępstwa i wykroczenia w szczególności za zaśmiecanie miejsca publicznego, propagowanie udziału młodzieży wraz z rodzicami w ogólnopolskiej akcji „ sprzątanie świata”- wykorzystanie tego dnia  do sprzątania lasu  w miejscowości Grodno, systematyczne kontrole wskazanego rejonu zagrożonego – oddziaływanie prewencyjne , represyjne wobec przestępstw i wykroczeń przy udziale funkcjonariuszy leśnictwo Perna nadleśnictwa Kutno przez cały okres funkcjonowania planu tj. od 1.01.2024 r do 30.06.2024 r za pośrednictwem bezpośredniego przełożonego dyslokowanie patroli z KP Krośniewice oraz udział funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego KPP Kutno w rejon akwenu wodnego w miejscowości Grodno i I II, celem stanowczego  reagowania na przestępstwa i wykroczenia , ujawnianie ich sprawców oraz oddziaływanie prewencyjne przez funkcjonariuszy Policji przez cały okres funkcjonowania planu tj. od 1.01.2024 r do 30.06.20224.

Informacje o podmiotach współpracujących. Urząd Gminy w Nowych Ostrowach -  rozpowszechnienie wśród mieszkańców informacji o realizowanym planie działania priorytetowego. Stała współpraca pod katem wymiany informacji odnośnie ujawnionych miejsc zaśmiecania lasu i ewentualnych spostrzeżeń co do potencjalnych sprawców popełnianych wykroczeń, Leśnictwo Perna, Nadleśnictwo Kutno – stała współpraca pod katem wymiany informacji odnośnie ujawnionych miejsc zaśmiecania lasu, propagowanie wspólnego udziału funkcjonariuszy nadleśnictwa oraz młodzieży z ich rodzicami w ogólnopolskiej akcji „ sprzątanie świata”- wykorzystanie tego dnia  do sprzątania lasu  w miejscowości Grodno, Szkoła Podstawowa w Imielnie - zorganizowanie prelekcji dla uczniów szkoły Podstawowej w Imielnie  z zakresu odpowiedzialności prawnej za popełnione przestępstwa i wykroczenia,    propagowanie wspólnego udziału młodzieży z ich rodzicami w ogólnopolskiej akcji „ sprzątanie świata”- wykorzystanie tego dnia  do sprzątania lasu  w miejscowości Grodno, Kościoły Parafialne w Grochowie i Imielnie –rozpowszechnianie informacji dotyczących występowania zagrożeń dla mieszkańców, Sołtysi wsi na podległym rejonie służbowym- rozpowszechnianie informacji dotyczących występowania zagrożeń dla mieszkańców. Wydział Kryminalny KPP Kutno – pomoc we wspólnych działaniach w lesie w Grodnie pod kątem ujawniania osób podejrzanych o posiadanie środków odurzających i psychotropowych, z jednoczesnym ujawnianiem wykroczeń zaśmiecania miejsca publicznego. Profilaktyk KPP Kutno- pomoc i udział w prelekcjach w Szkole Podstawowej w Imielnie.

 
Plan priorytetowy dla rejonu służbowego numer 25 w okresie 01.06.2024 roku do 30.06.2024 roku. - sporządzony przez st. asp. Michała Dąbrowskiego
Opis zdiagnozowanego problemu.
Gromadzenie się osób spożywających alkohol,  niszczących mienie i zakłócających ciszę nocną w miejscowości Nowe Ostrowy Dworzec PKP .
Zakładany cel do osiągnięcia.
zmniejszenie ilości popełnianych wykroczeń uciążliwych związanych ze spożywaniem alkoholu, zaśmiecaniem oraz zakłócaniem ładu i porządku publicznego
ujawnianie osób naruszających przepisy prawne, wyeliminowanie zagrożeń i zapewnienie mieszkańcom poczucie bezpieczeństwa.
Miernik osiągnięcia przedstawionego celu zostaje zaplanowany na poziomie 100% wyeliminowania popełnianych wykroczeń w/w rejonie.
 Proponowane działania.
Ściganie zgłaszanych i ujawnianych wykroczeń szczególnie uciążliwych w tym rejonie, współpraca z Urzędem Gminy, GOPS Nowe Ostrowy, kontakt współpraca z mieszkańcami w/w rejonu oraz edukacja pod kątem poprawy bezpieczeństwa, prelekcje z uczniami Szkoły Podstawowej w Ostrowach. Realizacja bedzie przebiegać przez cały czas prowadzonego działania priorytetowego bądź do eliminacji w/w zagrożeń.
Informacje o podmiotach współpracujących.
Współpraca z Urzędem Gminy Nowe Ostrowy oraz GOPS Nowe Ostrowy.
 
Plan priorytetowy dla rejonu służbowego nr 26  w okresie 01.01.2024 roku do 30.06.2024 roku -sporządzony przez  asp. Jarosława Rączkiewicza.
Opis zdiagnozowanego problemu.
W miejscowości Dąbrowice, w rejonie sklepu spożywczego „Lewiatan”, znajdującego się na ul. Sienkiewicza oznaczonego numerem 36,  dochodzi  do spożywania alkoholu, zakłócania ładu i porządku publicznego  przez osoby gromadzące się w tym miejscu. Przedstawione zagrożenie występuje w porze dziennej jak i nocnej, między godzinami 10.00, a 23.00.  


Zakładany cel do osiągnięcia.Zmniejszenie spożywania alkoholu, zakłócania ładu i porządku publicznego przez osoby gromadzące się w rejonie sklepu „Lewiatan” w Dąbrowicach, ul. Sienkiewicza 36. Ocena realizacji planu priorytetowego oparta będzie na analizie stanu bezpieczeństwa rejonu służbowego podczas zaplanowanych służb obchodowych, przeprowadzanych pogadanek  z mieszkańcami społeczności lokalnej, ponownej analizie zgłoszeń na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, rejestru interwencji Policji i rejestru wykroczeń. W związku z powyższym, miernik osiągnięcia przedstawionego celu został zaplanowany na poziomie 50% wyeliminowania popełnianych wykroczeń w/w rejonie (z dążeniem do całkowitej eliminacji przedstawionego zagrożenia ).


Proponowane działania. Informowanie społeczeństwa przez dzielnicowego o konsekwencjach prawnych popełnianych  przez nich wykroczeń  oraz w przypadku ujawnienia wykroczeń  stosowanie środków represyjnych przewidzianych prawem wobec sprawców wykroczeń - od 01/01/2024 do 30/06/2024 r. Systematyczne  kontrole terenu w rejonie  sklepu spożywczego „Lewiatan” w Dąbrowicach, ul. Sienkiewicza 36 przez dzielnicowego w trakcie służb obchodowych - od 01/01/2024 do 30/06/2024 r. Zorganizowanie spotkań ze społeczeństwem lokalnym przy udziale funkcjonariusza KPP Kutno zajmującym się profilaktyką społeczną ( marzec-maj ), na których przekazywane będą informacje o zagrożeniach na podległym terenie, a także realizowanie i przybliżanie zagadnień Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, aplikacja Moja Komenda, Dzielnicowy Bliżej Nas. W tym celu zostanie skierowanie pismo do  Urzędu Miejskiego w Dąbrowicach  o z prośbą o nawiązanie współpracy, w związku z realizacją  działania planu priorytetowego przez dzielnicowego w zakresie udostępnienia sali na spotkania z mieszkańcami ( najpóźniej do 15 kwietnia ) .Zwiększenie służb patrolowych na podległym terenie poprzez  skierowanie patrolu Ogniwa Prewencji Komisariatu Policji w Krośniewicach w celu systematycznego  dokonywania kontroli sklepu spożywczego „Lewiatan” w Dąbrowicach, ul. Sienkiewicza 36 od  01/01/2024   do 30/06/2024 r. Weryfikacja Kart Zagrożeń Bezpieczeństwa na terenie dzielnicy oraz działania mające na celu wyeliminowanie tych zagrożeń –od 01/01/2024 do 30.06.2024r. Realizacja pkt. 1-2 oraz 4-5  będzie przebiegać przez cały czas prowadzonego działania priorytetowego oraz do  osiągnięcia spadku o 50%, wskazanego zagrożenia bądź też całkowitej eliminacji  w/w zagrożenia. Realizacja pkt.3 jest  zaplanowana na miesiące: marzec-maj 2024r. Realizacja pkt. 5 będzie przebiegać w zależności od zgłoszeń od społeczeństwa lokalnego                  
Informacje o podmiotach współpracujących. Urząd Gminy w Dąbrowicach- umieszczenie informacji o zakładanym celu występującego w planie priorytetowym oraz pomoc, informowanie i uświadomienie mieszkańców o występującym zagrożeniu, Funkcjonariusz KPP Kutno zajmujący się profilaktyką społeczną w Policji. Współpraca z właścicielem sklepu „Lewiatan”  -bieżące informowanie dyżurnego KPP Kutno o popełnianych wykroczeniach.

Powrót na górę strony